Φοβερό ντεμπούτο του Ετό με Αντάλιασπορ

Ιδανικό ξεκίνημα για τον Σάμουελ Ετό με τη φανέλα της Αντάλιασπορ, καθώς στην πρεμιέρα του τουρκικού πρωταθλήματος σημείωσε δύο υπέροχα γκολ και χάρισε την εκτός έδρας νίκη στην ομάδα του με 3-2 επί της Μπασακσεχίρ. Δείτε σε VIDEO τα κατορθώματά του.

Η απόφαση του Σάμουελ Ετό να υπογράψει στην Αντάλιασπορ θεωρήθηκε από πολλούς ως ένας τρόπος να κολλήσει τα τελευταία... ένσημα, με ένα πλουσιοπάροχο συμβόλαιο.

Παρόλα αυτά, ο Καμερουνέζος άσος διέψευσε τις "Κασσάνδρες", αφού στο ντεμπούτο του με τη φανέλα της τουρκικής ομάδας σημείωσε δύο γκολ, βοηθώντας τα μέγιστα στην εκτός έδρας επικράτηση με 3-2 επί της Μπασάκσεχίρ.

Ο 34χρονος επιθετικός έκανε το 2-1 στο 50ο λεπτό με υπέροχη ατομική ενέργεια και πλασέ. Ενώ, 14 λεπτά αργότερα, κι αφού οι γηπεδούχοι είχαν ισοφαρίσει σε 2-2, χάρισε τη νίκη στην ομάδα του με ένα τρομερό μονοκόμματο σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή, το οποίο δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον αντίπαλο τερματοφύλακα.