"Καρφιά" Φαν Πέρσι σε Περέιρα

Ρόμπιν Φαν Πέρσι και Βίτορ Περέιρα δεν διατηρούν και τις καλύτερες των σχέσεων στην Φενέρμπαχτσε, με τον Ολλανδό επιθετικό να νιώθει ξενερωμένος και να επιτίθεται με κάθε ευκαιρία στον προπονητή του.

© EPA

Η Φενέρμπαχτσε επικράτησε με 2-0 της Λοκομοτίβ Μόσχας την Τρίτη (16/2) για τη φάση των 32 του Europa League, όμως για ένα ακόμη ματς ο Ρόμπιν Φαν Πέρσι βγήκε αλλαγή. Η κίνηση του Βίτορ Περέιρα να τον αντικαταστήσει στο 77ο λεπτό του αγώνα δεν άρεσε καθόλου στον Ολλανδό που δύο ημέρες αργότερα δήλωσε στην τουρκική "Fanatik":

"Η Φενέρμπαχτσε έδωσε πολλά χρήματα για εμένα, οπότε θέλω να τη βοηθήσω. Δεν μπορώ όμως να δώσω αυτά που μπορώ όταν περνάω εκτός αγώνα σε κάθε ματς, δεν είμαι αποτελεσματικός. Πρέπει να βρούμε λύση για αυτή την κατάσταση".

Ο διεθνής στράικερ δεν έχει βγάλει 90λεπτο στη Φενέρ από τον Δεκέμβριο, ενώ έχει βρει εννέα φορές το δρόμο προς τα δίχτυα.