Το πιο τυχερό γκολ της χρονιάς (VIDEO)

Υποψηφιότητα για το πιο τυχερό γκολ της χρονιάς έβαλε ο Ντεμπά Μπα, ο οποίος παραβίασε άθελά του την εστία της Μερσίν στο 66ο λεπτό και χάρισε τη νίκη στην Μπεσίκτας. Δείτε το σχετικό video.

Το ρολόι σημάδευε το 66ο λεπτό και το σκορ μεταξύ της Μπεσίκτας και της Μερσίν ήταν 1-1, όταν ο Ντεμπά Μπα μπήκε στην αντίπαλη περιοχή, σούταρε και νικήθηκε από τον Νικολάι Μιχαΐλοβ.

Η ποδοσφαιρική λογική έλεγε ότι το 1-1 θα παραμείνει, αλλά η μπάλα έκανε τα δικά της, αφού ξαναβρήκε στο σώμα του πεσμένου Μπα, πήρε μία ψηλοκρεμαστή τροχιά από πλάγια θέση και κατέληξε με σαδιστικό τρόπο στα δίχτυα των φιλοξενούμενων.

Με αυτό το τυχερό γκολ, η Μπεσίκτας επικράτησε 2-1 της Μερσίν κι επανήλθε στο -1 από την πρωτοπόρο Φενέρμπαχτσε.