Απίστευτο: Τρία πέναλτι σε 16 λεπτά η Αλάνιασπορ του Τζαβέλλα!

Ένα σπάνιο... φαινόμενο έλαβε χώρα στην αναμέτρηση της Οσμανλίσπορ με την Αλάνιασμπορ. Σε διάστημα 16 λεπτών, οι φιλοξενούμενοι έκαναν τρία(!) πέναλτι με το τελευταίο να είναι από τον Γιώργο Τζαβέλλα.

tzavellas

Εφιαλτικό το πρώτο ημίχρονο για την Αλάνιασμπορ του Γιώργου Τζαβέλλα, που ξεκίνησε στο βασικό σχήμα της τουρκικής ομάδας. Η Οσμανλίσπορ μπήκε με... τσαμπουκά και προηγήθηκε 3-0 μέχρι το 29ο λεπτό! Το απίστευτο της όλης ιστορίας όμως δεν είναι στο σκορ, αλλά στο πως διαμορφώθηκε.

Στο 12ο λεπτό ο Γιανσινέρ φάουλ στην περιοχή στον Καργκιράν και ο Σικαλέσι έκανε το 1-0, ενώ στο 19' ο Σακαλά έκανε... χέρι με τον Καριγκάν σε ρόλο εκτελεστή αυτή τη φορά, να διαμορφώνει το 2-0! Κι αν νομίζατε πως τα πέναλτι σταμάτησαν εκεί γράψτε λάθος!

Ο Γιώργος Τζαβέλλας έκανε νέα παράβαση στην περιοχή της Αλάνιασπορ και ο Γκιουρλέρ από την άσπρη βούλα έγραψε το 3-0 στο 29ο λεπτό!