Κρατώντας κόκκινες κάρτες, οι φίλοι της Τράμπζονσπορ ξεχύθηκαν στους δρόμους προκειμένου να διαμαρτυρηθούν για την διαιτησία της αναμέτρησης με τη Γαλατάσαραϊ το βράδυ της Κυριακής (21/2).

Ένα τρελό ματς έλαβε χώρα στην Κωνσταντινούπολη με την Γαλατάσαραϊ να νικάει με ανατροπή στο φινάλε την Τράμπζονσπορ με 2-1 και τους φιλοξενούμενους να τελειώνουν το ματς με επτά παίκτες! Δείτε τι έκαναν στον διαιτητή του αγώνα.

Η Φενέρμπαχτσε επικράτησε με 2-0 της Τράμπζονσπορ και ο Βίτορ Περέιρα αποφάσισε να τραβήξει για ακόμη μια φορά τα βλέμματα πάνω του. Δείτε πως πανηγύρισε το δεύτερο γκολ της ομάδας του.

O Σαμουέλ Ετό βοήθησε τα μέγιστα ώστε η Αντάλιασπορ να φύγει με το βαθμό της ισοπαλίας (3-3) από την έδρα της Γαλατασαράι, καθώς προσέφερε μία απίθανη ασίστ με τακουνάκι(!) στις καθυστερήσεις του αγώνα. Δείτε το VIDEO.

Η νέα απώλεια βαθμών της Φενέρμπαχτσε είχε ως αποτέλεσμα ο Βίτορ Περέιρα να μην έχει διάθεση για ερωτήσεις κατά τη διάρκεια της συνέντευξης Τύπου. Ο Πορτογάλος προπονητής αποχώρησε, απαντώντας για... 7 λεπτά σε μία ερώτηση.

Ένας λιλιπούτειος φίλος της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ξέσπασε σε κλάματα στο άκουσμα της είδησης ότι ο Ρόμπιν φαν Πέρσι αναμένεται να αποχωρήσει από την αγαπημένη του ομάδα. Δείτε το σχετικό video.

Ούτε ένας ούτε δύο, αλλά τέσσερις παίκτες της Φενέρμπαχτσε αποβλήθηκαν στα τελευταία 12 λεπτά της εκτός έδρας αναμέτρησης με την Μπασακσεχίρ για την 33η αγωνιστική της Süper Lig. Δείτε videos.

Σάλος έχει ξεσπάσει στην Τουρκία από την ευκολία με την οποία δέχθηκε το γκολ του Γουέσλεϊ Σνάιντερ ο τερματοφύλακας της Γκεντσλεμπιρλιγκί, Φερχάτ Καπλάν, στον αγώνα με την Γαλατασαράι. Δείτε το VIDEO.

Έναν πρωτότυπο τρόπο και χιουμοριστικό τρόπο για να δει την ομάδα που κοουτσάρει σκαρφίστηκε ο προπονητής της Κόρουμ Μπελεντίγεσπορ, ο οποίος έχει τιμωρηθεί με 9,5 μήνες από την τουρκική ομοσπονδία. Δείτε το σχετικό video.

Ο Γουέσλι Σνάιντερ "ντύθηκε" για λίγο οπαδός και κατευθυνόμενος στο κέντρο του γηπέδου μετά το τέλος του αγώνα με την Καρντεμίρ Καραμπούκ (6/4), ξεσήκωσε τον κόσμο της Γαλατάσαράι.

Πράγματα και θαύματα από τον Γουέσλεϊ Σνάιντερ στον αγώνα της Γαλατασαράι με την Καραμπούκσπορ. Ο Ολλανδός σταρ πέτυχε ένα απίθανο γκολ με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ σε μία φάση "χόρεψε" 4 αντιπάλους του. Δείτε το VIDEO.