Εύκολη επικράτηση για Γιουνάιτεντ κόντρα στο Σαν Χοσέ

Με γκολ των Χοιυάν Μάτα, Μέμφις Ντεπάι και Αντρέας Περέιρα η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε το Σαν Χοσέ με 3-1 στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής του International Champions Cup και έκανε το δύο στα δύο.

Manchester United forward Juan Mata (8) is greeted by his teammates after scoring a goal during the first half of an International Champions Cup soccer match against the San Jose Earthquakes on Tuesday, July 21, 2015, in San Jose, Calif. (AP Photo/Eric Risberg) AP

Τη δεύτερή της νίκη σε ισάριθμους φιλικούς αγώνες σημείωσε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, επικρατώντας με 3-1 του Σαν Χοσε. Το σκορ άνοιξε στο 32' λεπτό ο Χουάν Μάτα έπειτα από ασίστ του Άσλεϊ Γιανγκ. Στη συνέχεια σκυτάλη πήρε ο νεοαποκτηθείς Μέμφις Ντεπάι ο οποίος πέντε λεπτά αργότερα έγραψε το 2-0.

Λίγο πριν τη λήξη του πρώτου μέρους και πιο συγκεκριμένα στο 42λεπτό, το Σαν Χοσέ μείωσε χάρη σε γκολ του Αλάς. Η Γιουνάιτεντ άλλαξε ολόκληρη την ενδεκάδα της στο δεύτερο μέρος, με τον Λουίς Φαν Χάαλ να βάζει στο γήπεδο πολλά καινούργια πρόσωπα. Το ίδιο έκανε και η ομάδα του Σαν Χοσέ.

Ο ρυθμός στο δεύτερο ημίχρονο ήταν πιο αργός, ενώ το πάθος κυριάρχησε. Με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, ο νεαρός Αντρέας Περέιρα με κεφαλιά έγραψε το τελικό 3-1.

Για την Γουνάιτεντ ξεκίνησαν οι: Τζόνστοουν, Νταρμιάν, Τζόουνς, Μπλιντ, Σο, Σναϊντερλέν, Κάρικ, Ντεπάι, Μάτα, Γιανγκ, Ρούνεϊ

Στο δεύτερο μέρος έπαιξαν οι: Λίντεργκααρντ, Έβανς, Σμόλινγκ, Γουίλσον, ΜακΝάιρ, Σβαϊνστάιγκερ, Μπλάκετ, Ερέρα, Περέιρα, Λίνγκαρντ, Γιανουζάι