Εντυπωσιακά γκολ στο Πολωνία-Αγγλία Κ18 (VIDEO)

Τρομερά γκολ είχε η αναμέτρηση της Πολωνίας Κ18 με την αντίστοιχη της Αγγλίας, σε ένα ρεσιτάλ όμορφου ποδοσφαίρου.

Το σκορ άνοιξε για τους Πολωνούς στο 10ο λεπτό, όταν ο Κέβιν Πίτλικ "κεραυνοβόλησε" τον τερματοφύλακα των "λιονταριών", στέλνοντας την μπάλα στο δεξί του "παραθυράκι".

Οι Άγγλοι όμως αντέδρασαν κι ισοφάρισαν με πλασέ του άσου της Τσέλσι, Ντόνιμικ Σολάνκε, με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται στο 1-1.

Το δεύτερο ημίχρονο άνηκε ολοκληρωτικά στην Αγγλία, η οποία με ένα ρεσιτάλ εξαιρετικών τερμάτων κατάφερε να επικρατήσει, με πρωταγωνιστή τον μέσο της Έβερτον, Ράιαν Λέτσον, ο οποίος πέτυχε ένα υπέροχο γκολ με εκτέλεση φάουλ αλά... Ροναλντίνιο, "κρεμώντας" τον τερματοφύλακα της Πολωνίας.

Στη συνέχεια τη σκυτάλη πήρε ο άσος της Λίβερπουλ, Σέγι Όχο, ο οποίος αρχικά έκανε το 3-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι κι ολοκλήρωσε το "πάρτι" για την εθνική Αγγλίας με ένα φοβερό σουτ λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή, διαμορφώνοντας το τελικό 4-1.