Κουρτουά και δοκάρι έσωσαν το Βέλγιο από τον "κεραυνό" του Σταφυλίδη

Το 1-0 λίγο έλειψε να κάνει η Εθνική Ελλάδας κόντρα στο Βέλγιο στο 18ο λεπτό, όμως το απίθανο σουτ του Κώστα Σταφυλίδη εξουδετερώθηκε από τον Τιμπό Κουρτουά και το δοκάρι (VIDEO).

ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ / ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ / ΕΛΛΑΔΑ - ΒΕΛΓΙΟ  / WORLD CUP / PRELIMINARY / GREECE - BELGIUM (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΚΡΥΔΗΜΑΣ / EUROKINISSI)
ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ / ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ / ΕΛΛΑΔΑ - ΒΕΛΓΙΟ / WORLD CUP / PRELIMINARY / GREECE - BELGIUM (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΚΡΥΔΗΜΑΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Αν είχε καταλήξει στα δίχτυα το σουτ του Κώστα Σταφυλίδη στο 18ο λεπτό του αγώνα με το Βέλγιο θα μιλούσαμε για ένα από τα καλύτερα γκολ της χρονιάς!

Ο Έλληνας άσος δίχως να το σκεφτεί σούταρε από μακρινή απόσταση, όμως ο Βέλγος κίπερ εκτινάχθηκε και έδιωξε εντυπωσιακά, ενώ στη συνέχεια η μπάλα βρήκε και στο κάθετο δοκάρι του τέρματός του!