Το σουτ-βολίδα του Λάμπερτ

Η Αγγλία στο φιλικό με το Εκουαδόρ μπορεί να έμεινε στην ισοπαλία, το ματς ωστόσο είχε ένα υπέροχο γκολ με πρωταγωνιστή τον Ρίκι Λάμπερτ. Απολαύστε το υπέροχο σουτ του Άγγλου με το οποίο έγραψε το 2-1 για την ομάδα του.

© EMPICS SPORT

Το καλό ξεκίνημα της Αγγλίας στο "Σαν Λάιφ Στέιντιουμ" του Μαϊάμι δεν απέδωσε καρπούς. Τουναντίον το Εκουαδόρ πήρε το προβάδισμα με κεφαλιά του Ένερ Βαλέντσια στο 8ο λεπτό. Από μία φάση διαρκείας που είχε πρωταγωνιστή τον Ρίκι Λάμπερτ και σκόρερ τον Γουέιν Ρούνεϊ, η ομάδα του Ρόι Χόντσον ισοφάρισε στο 29'.

Ένα πεντάλεπτο μετά τη σέντρα του δευτέρου ημιχρόνου, ο Λάμπερτ ανέτρεψε τα δεδομένα με ωραίο διαγώνιο σουτ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Απολαύστε την καταπληκτική ενέργεια του Άγγλου:

Δεν έπεισε η Ολλανδία, ισόπαλη με το Λουξεμβούργο η Ιταλία!