Στις δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα με την Ελλάδα, ο σκόρερ του νικητήριου τέρματος του Βελγίου, Ρομελού Λουκάκου, τόνισε ότι παίκτες και φίλαθλοι ήταν εριστικοί απέναντί του! Δείτε PHOTOS από τους έξαλλους πανηγυρισμούς του μετά το γκολ του στο "Καραϊσκάκης".

Ο Κέβιν Μιραλάς μαζί με τους Βέλγους συμπαίκτες του ξέσπασαν σε πανηγυρισμούς μετά το διπλό κόντρα στην Ελλάδα (2-1), το οποίο τους έδωσε το εισιτήριο για την τελική φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου στη Ρωσία (PHOTOS).

Από το 1914 η Γαλλία νικούσε όπου συναντούσε το Λουξεμβούργο. Ωστόσο, το βράδυ της Κυριακής (3/9) οι ήρωες της μικρής αυτής ώρας κοίταξαν στα μάτια τους "τρικολόρ" και πήραν το βαθμό της ισοπαλίας (0-0) μέσα στην Τουλούζ γράφοντας ιστορία (VIDEO)!

Η Κύπρος το πάλεψε για 90 λεπτά, όμως δέχθηκε γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα με την Εσθονία εκτός έδρας και έτσι πλέον βρίσκεται σε πολύ δύσκολη θέση όσον αφορά την "υπόθεση πρόκριση".

Φοβερά και τρομερά πράγματα από την Κύπρο που βρέθηκε να χάνει με 2-0 από την Βοσνία, ωστόσο στο δεύτερο σαρανταπεντάλεπτο φιλοδώρισε με τρία γκολ τους Βόσνιους, κέρδισε 3-2 κάνοντας τεράστιο δώρο στην Ελλάδα. Περίπατος του Βελγίου στην με το Γιβραλτάρ.