Ο Γιάκομπ Γιόχανσον λίγες ώρες μετά τη ρήξη χιαστών που υπέστη στο αριστερό του γόνατο, μίλησε για το πως ένιωσε τη στιγμή που πάτησε στραβά το πόδι του. Στις δηλώσεις του έκρυβε και αρκετή... ΑΕΚ.

Η Σουηδία προκρίθηκε στο Μουντιάλ της Ρωσίας και ήδη σενάρια άρχισαν να λένε για επιστροφή στου Ιμπραχίμοβιτς στη εθνική, μετά από ατάκα "φωτιά" του Μίνο Ραϊόλα! Ο Γιαν Άντερσον, όμως, έβαλε... απαγορευτικό με τον πιο... εκκωφαντικό τρόπο.

Τρομερή γκαντεμιά για τον Γιάκομπ Γιόχανσον, καθώς τραυματίστηκε στο 17ο λεπτό στο ματς της Ιταλίας με την Σουηδία και αποχώρησε με φορείο! Κίνδυνος για την ΑΕΚ να χάσει κι άλλον βασικό ποδοσφαιριστή με σοβαρό τραυματισμό. Τι λένε οι πρώτες πληροφορίες (VIDEO).

Ο Λεονάρντο Μπονούτσι φαίνεται πως δεν μπορεί να χωνέψει την ήττα από την Σουηδία του... χρυσού σκόρερ Γιόχανσον, ο οποίος τον έβαλε στη θέση του με... φαρμακερή ατάκα, ενώ αποκάλυψε το "μυστικό" γύρω από το γκολ... μπιλιάρδο που πέτυχε.

Ο Γιάκομπ Γιόχανσον πέρασε ως αλλαγή στο 57ο λεπτό στον αγώνα μπαράζ της Σουηδίας με την Ιταλία και τέσσερα λεπτά αργότερα άνοιξε το σκορ, μπροστά στα μάτια του Ζλάταν Ιμπραχιμόβιτς που σηκώθηκε να τον χειροκροτήσει (VIDEO).

Μπεργκ... on fire!

Τελ. ανανέωση : 03/09/17 19:44

Η Σουηδία έκανε πάρτι κόντρα στην Λευκορωσία στο πρώτο ημίχρονο, με τον πρώην φορ του Παναθηναϊκού Μάρκους Μπεργκ να πετυχαίνει το τρίτο γκολ της ομάδας του στο 37ο λεπτό (VIDEO).

Άκουσε πολλά ο Γιάκομπ Γιόχανσον μετά την ήττα της Σουηδίας από την Βουλγαρία με 3-2 (31/8). Τα σουηδικά μίντια έγραψαν πολλά για τον μέσο της ΑΕΚ, επιρρίπτοντας του ευθύνες για την ήττα της ομάδας. Ο 27χρονος πήρε πάνω του το κακό αποτέλεσμα, γεγονός που εκτιμήθηκε τελικά από τον προπονητή.

Ολα πρίμα πηγαίνουν για τον Μάρκους Μπεργκ τον τελευταίο καιρό. Ο Σουηδό βρίσκεται κοντά στην ανανέωση του συμβολαίου του με τον Παναθηναϊκό ενώ με την Εθνική ομάδα της Σουηδίας πέτυχε ένα γκολ για όσκαρ, δείγμα της κλάσης του.

Ο Μάρκους Μπεργκ σκόραρε στο φιλικό της Σουηδίας με την Τσεχία (1-1) και στις δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα εξέφρασε την επιθυμία να βρίσκεται στην αποστολή της Εθνικής και στο Euro και να αγωνιστεί στο πλευρό του Ζλάταν.

O Μάρκους Μπεργκ θα βρίσκεται στην βασική ενδεκάδα της εθνικής ομάδας της Σουηδίας στην φιλική αναμέτρηση κόντρα στην Τουρκία, με τον Έριν Χαμρέν να τον προορίζει για δίδυμο με τον Ζλάταν Ιμπραχίμοβιτς.

Η Γαλλία ανέτρεψε το 0-2 του "Ολιμπίσκι" και επικρατώντας 3-0 της Ουκρανίας στο κατάμεστο "Σταντ ντε Φρανς" προκρίθηκε δίκαια στην τελική φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου. Η μονομαχία του Ζλάταν Ιμπραχίμοβιτς με τον Κριστιάνο Ρονάλντο ανέδειξε νικητή το δεύτερο (3-2 μετά από πολλές ανατροπές) και κατ' επέκταση την Πορτογαλία. Πρόκριση και για την Κροατία των 10 παικτών που επιβλήθηκε 2-0 της Ισλανδίας.

Ηχορύπανση για καλό σκοπό

Τελ. ανανέωση : 19/11/13 11:34

Να διαταράξει τον ύπνο του Κριστιάνο Ρονάλντο ενόψει του επαναληπτικού αγώνα της Πορτογαλίας με τη Σουηδία θέλησε ένας οπαδός της δεύτερης, ο οποίος στήθηκε έξω από το ξενοδοχείο της αποστολής των Πορτογάλων.

Λατρεία με τη... μύτη του φαίνεται πως έχει ο Ζλάταν Ιμπραχίμοβιτς, καθώς την ώρα που οι συμπαίκτες του κάλυπταν την ευαίσθητη περιοχή τους σε εκτέλεση φάουλ του Κριστιάνο Ρονάλντο, ο Σουηδός προστάτευε τη μύτη του!