Έπεφταν σαν τις... μύγες για να διακόψουν το ματς (VIDEO)

Ούτε ένας, ούτε δύο αλλά πέντε ποδοσφαιριστές της Ντιφενσόρ Μπολιβάρ προσποιήθηκαν τους τραυματίες την ώρα που η ομάδα τους έχανε ήδη με 4-1 από την Ντιφενσόρ Λα Μποκάνα σε αγώνα Κυπέλλου στο Περού. Δείτε το VIDEO.

Απίστευτες σκηνές διεξήχθησαν στην αναμέτρηση της Ντιφενσόρ Μπολιβάρ με την Ντιφενσόρ Λα Μποκάνα στο Περού στο πλαίσιο του Κυπέλλου.

Με το σκορ στο 4-1 υπέρ της Λα Μποκάνα 8 λεπτά πριν από το φινάλε του αγώνα, οι παίκτες της Μπολιβάρ προχώρησαν σε καθυστερήσεις, θέλοντας προφανώς να αποφύγουν τον εξευτελισμό. Το περίεργο της υπόθεσης είναι πως πέντε (!) ποδοσφαιριστές έπεσαν στο έδαφος την ίδια ώρα.

Μετά από αυτή την εξέλιξη, ο διαιτητής διέκοψε τον αγώνα και έστειλε τις ομάδες στα αποδυτήρια, αφού απαιτούνται τουλάχιστον εφτά παίκτες σε κάθε ομάδα για τη διεξαγωγή ενός ματς.