Αποβλήθηκε για τάκλιν στον... προπονητή!

Η Αλ Βασλ πήρε την πρόκριση στον τελικό του League Cup, όμως ο Καλίλ Σαλέμ θα δει το ματς από τον... καναπέ, αφού αποβλήθηκε στο 95ο λεπτό γιατί έκανε τάκλιν στον αντίπαλο προπονητή (VIDEO)!

Σε ένα ματς θρίλερ, η Αλ Αχλί Σαμπαμπ προηγήθηκε 2-1 στην έδρα της Αλ Βασλ και κρατούσε την πρόκριση στον τελικό του League Cup ΗΑΕ στα... πόδια της. Με δυο γκολ στο 87' και το 91', όμως, οι γηπεδούχοι έφεραν... τούμπα το ματς και πέρασαν εκείνοι στον τελικό.

Τούμπα όμως δεν ήρθε μόνο το σκορ, αλλά και ο προπονητής της Αλ Αχλί, Μαχντί Αλί, τον οποίο... γκρέμισε με τάκλιν ο Καλίλ Σαλέμ στο 95ο λεπτό της αναμέτρησης!

Ο διαιτητής δεν του χαρίστηκε και έδειξε την κόκκινη κάρτα, με τον νεαρό μέσο να χάνει την ευκαιρία συμμετοχής σε τελικό.