Αστέρας Τρίπολης

Σε ένα παιχνίδι με αρκετές φάσεις αλλά μέτριο θέαμα, ο Παναθηναϊκός πέτυχε γκολ στις καθυστερήσεις με τον Νίκο Μαρινάκη και πήρε το διπλό στην έδρα του Αστέρα. Πρόκριση για τους πράσινους στους "4" του κυπέλλου με συνολικό σκορ 5-0.

Με τον Γιώργο Παράσχο να... μυρίζεται το λάθος και να κάνει αλλαγή στο 24ο λεπτό, ο Πλατανιάς νίκησε 3-0 τον Αστέρα την Κρήτη και επέστρεψε στην πρώτη 5άδα του πρωταθλήματος. Δυο γκολ ο Γιακουμάκης.

Φτάνοντας σε πολύ υψηλά επίπεδα απόδοσης, κυρίως στο πρώτο μέρος, ο Παναθηναϊκός συνέτριψε με 5-0 τον Αστέρα στην Τρίπολη δείχνοντας ότι βρίσκεται σε εκπληκτική κατάσταση. Πέντε διαφορετικοί σκόρερ, μεγάλο ματς ο Εμποκού. Αποδοκιμάστηκαν οι γηπεδούχοι!

Με το νέο του μεταγραφικό απόκτημα, Αμπιόλα Ντάουντα, να σκοράρει το πρώτο του γκολ στο πρωτάθλημα, ο Ατρόμητος έσπασε το αρνητικό σερί και έφυγε με το διπλό από την έδρα του Αστέρα (1-0). Ντεμπούτο για Μανιάτη.

Ομορφαίνει! Με τον Εμποκού τρομερά κεφάτο, ο βελτιωμένος Παναθηναϊκός νίκησε 4-0 τον Αστέρα Τρίπολης στη μισοάδεια Λεωφόρο και εξασφάλισε σε μεγάλο βαθμό την πρόκρισή του στα ημιτελικά του Κυπέλλου. Χωρίς μάλιστα να σκοράρει ο Μπεργκ! Μετά το πρώτο γκολ η... ανακοίνωση για Μολίνς.

Σε ένα από τα καλύτερα παιχνίδια της φετινής σεζόν, με πολλές εναλλαγές στο σκορ, ο ΠΑΟΚ επικράτησε 3-2 του Αστέρα στην Τούμπα με σούπερ Ενρίκε και Πρίγιοβιτς. Φωνάζουν για αποβολή του Μάτος στο 1-1 οι Αρκάδες.

Δεν χάνει ο Πανιώνιος!

Τελ. ανανέωση : 28/01/17 19:11

O Πανιώνιος έμεινε πίσω στο σκορ αλλά έφυγε αλώβητος από την Τρίπολη καθώς απέσπασε ισοπαλία 1-1 από τον Αστέρα. Πρώτο γκολ του Ταπόκο με τον "Ιστορικό".

Αστέρας ο πρώτος των οκτώ

Τελ. ανανέωση : 25/01/17 19:12

Τους άλλους επτά περιμένει στο προημιτελικά του Κυπέλλου ο Αστέρας Τρίπολης μετά την πρόκρισή του επί των Τρικάλων.

Στο ντεμπούτο του Μανόλο Χιμένεθ στον πάγκο της, η ΑΕΚ έκανε το καλύτερο παιχνίδι της εδώ και μήνες και νίκησε εύκολα τον Αστέρα Τρίπολης στο ΟΑΚΑ με 2-0. Πέκχαρτ και Μάνταλος οι σκόρερ της Ενωσης που είχε διάθεση και έχασε ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ. Ακίνδυνος ο Αστέρας.