Μετά την αμφιλεγόμενη πρόκριση της Μπαρτσελόνα επί της Παρί Σεν Ζερμέν και η Ρεάλ εμφανίζεται να έχει ευνοηθεί από διαιτητικές αποφάσεις, προκειμένου να πάρει την πρόκριση κόντρα στην Μπάγερν Μονάχου. Πλέον η κουβέντα που γίνεται μεταξύ ποδοσφαιρόφιλων σε όλον τον πλανήτη, αφορά το αν και κατά πόσο οι ισπανικές ομάδες αβαντάρονται κατόπιν σχεδίου της UEFA...

Ντέρμπι; Ποιο ντέρμπι; Η Μπάγερν Μονάχου έκανε... πλάκα απέναντι στην Μπορούσια Ντόρτμουντ την οποία διέλυσε με 4-1. Φοβερό γκολ από τον Άριελ Ρόμπεν, ο οποίος "χόρεψε" τον Σωκράτη Παπασταθόπουλο (VIDEO).

Ο Τάσος Σιδηρόπουλος, πολύ περισσότερο ο Χαράλαμπος Καλογερόπουλος, δεν είδαν πέναλτι στην επαφή του Τσάμπι Αλόνσο με τον Τίο Γουόλκοτ. Μήπως η φάση σάς θυμίζει κάτι; Μήπως το πέναλτι που πήρε ο Πέτρος Μάνταλος από τον ίδιο διαιτητή;

Η Μπάγερν Μονάχου προετοιμάζεται για τον δεύτερο αγώνα της φάσης των 16 του Champions League μετά το 5-1 επί της Άρσεναλ. Ενώ οι παίκτες της βαυαρικής ομάδας επιβιβάζονταν στο λεωφορείο για να ξεκινήσουν το ταξίδι τους προς το Λονδίνο, ο άτιμος φακός "έπιασε στα πράσα" την ατυχία του Ματς Χούμελς.

Η Μπάγερν Μονάχου ήταν σε μεγάλα κέφια κόντρα στο Αμβούργο, που δεν είχε τον Παπαδόπουλο, καθώς προηγήθηκε 5-0 στο 56ο λεπτό, ενώ ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι έκανε χα-τρικ. Οι Βαυαροί κέρδισαν τελικά με 8-0 (VIDEOS)!

Πήρε βαθμό στο 96' η Μπάγερν!

Τελ. ανανέωση : 18/02/17 18:30

Ο... γερόλυκος Βένταντ Ιμπίσεβιτς πέτυχε ένα ακόμα κρίσιμο γκολ για την Χέρτα, όμως ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι ισοφάρισε για την Μπάγερν στο 96ο λεπτό (VIDEO)!

Απ' ότι φαίνεται θα πάρει καιρό στην Άρσεναλ να συνέλθει από το διασυρμό που υπέστη στο "Allianz Arena", χάνοντας 5-1 από την Μπάγερν. Μία εμφάνιση που δεν πέρασε απαρατήρητη από τον άλλοτε τερματοφύλακα και θρύλο της γερμανικής ομάδας, Όλιβερ Καν.

Σε μία αποκάλυψη που θα συζητηθεί, ο εκτελεστικός αντιπρόεδρος της Μπάγερν Μονάχου, Γιαν Κρίστιαν Ντρέεσεν, δήλωσε πως η Βαυαροί είχαν απορρίψει πρόταση της Μάντσεστερ Γιουνάιντεντ το καλοκαίρι, ύψους 100 εκατομμυρίων ευρώ για τον Τόμας Μίλερ.