Ο Τάσος Σιδηρόπουλος, πολύ περισσότερο ο Χαράλαμπος Καλογερόπουλος, δεν είδαν πέναλτι στην επαφή του Τσάμπι Αλόνσο με τον Τίο Γουόλκοτ. Μήπως η φάση σάς θυμίζει κάτι; Μήπως το πέναλτι που πήρε ο Πέτρος Μάνταλος από τον ίδιο διαιτητή;

Η Μπάγερν Μονάχου προετοιμάζεται για τον δεύτερο αγώνα της φάσης των 16 του Champions League μετά το 5-1 επί της Άρσεναλ. Ενώ οι παίκτες της βαυαρικής ομάδας επιβιβάζονταν στο λεωφορείο για να ξεκινήσουν το ταξίδι τους προς το Λονδίνο, ο άτιμος φακός "έπιασε στα πράσα" την ατυχία του Ματς Χούμελς.

Η Μπάγερν Μονάχου ήταν σε μεγάλα κέφια κόντρα στο Αμβούργο, που δεν είχε τον Παπαδόπουλο, καθώς προηγήθηκε 5-0 στο 56ο λεπτό, ενώ ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι έκανε χα-τρικ. Οι Βαυαροί κέρδισαν τελικά με 8-0 (VIDEOS)!

Πήρε βαθμό στο 96' η Μπάγερν!

Τελ. ανανέωση : 18/02/17 18:30

Ο... γερόλυκος Βένταντ Ιμπίσεβιτς πέτυχε ένα ακόμα κρίσιμο γκολ για την Χέρτα, όμως ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι ισοφάρισε για την Μπάγερν στο 96ο λεπτό (VIDEO)!

Απ' ότι φαίνεται θα πάρει καιρό στην Άρσεναλ να συνέλθει από το διασυρμό που υπέστη στο "Allianz Arena", χάνοντας 5-1 από την Μπάγερν. Μία εμφάνιση που δεν πέρασε απαρατήρητη από τον άλλοτε τερματοφύλακα και θρύλο της γερμανικής ομάδας, Όλιβερ Καν.

Σε μία αποκάλυψη που θα συζητηθεί, ο εκτελεστικός αντιπρόεδρος της Μπάγερν Μονάχου, Γιαν Κρίστιαν Ντρέεσεν, δήλωσε πως η Βαυαροί είχαν απορρίψει πρόταση της Μάντσεστερ Γιουνάιντεντ το καλοκαίρι, ύψους 100 εκατομμυρίων ευρώ για τον Τόμας Μίλερ.

Ο στράικερ της Μπάγερν Μονάχου, Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι, προέβλεψε πως θα είναι πολύ δύσκολο το παιχνίδι της Τετάρτης, απέναντι στην Άρσεναλ, στα πλαίσια της πρώτης φάσης των 16 του Champions League.

Αιφνιδιάστηκαν οι άνθρωποι της Μπάγερν από το ξαφνικό "αντίο" του Φίλιπ Λαμ στην ενεργό δράση και έβγαλαν δήλωση... καρφί κατά του παίκτη και του εκπροσώπου του! "Μείναμε έκπληκτοι από τη στάση του", αναφέρει χαρακτηριστικά.