Λεβαδειακός

Atromitos is Family στο... 100%!

Τελ. ανανέωση : 10/12/17 19:17

Το μπλουζάκι με το οποίο πανηγύρισε ο Αμρ Ουάρντα την προηγούμενη αγωνιστική ήταν... προφητικό Ο Ατρόμητος δεν είναι απλά μια ομάδα, αλλά οικογένεια και οι παίκτες του Κάναντι το έδειξαν με τον πανηγυρισμό τους μετά το 1-0 κόντρα στον Λεβαδειακό.

Τα μάγια του ταχυδακτυλουργού Λιβάγια έχουν μεταμορφώσει την ΑΕΚ σε σούπερ αποτελεσματική ομάδα. Το 2-0 στη Λιβαδειά, με τον δαιμονισμένο Κροάτη να συμμετέχει σ' αμφότερα τα γκολ, κράτησε την Ένωση στην κορυφή, μπροστά από Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ, δύο αγωνιστικές πριν από τη λήξη του α' γύρου στη Super League Σουρωτή.

Από δυο ισάριθμες κεφαλιές του ανίκητου Ματίας Ιγκλέσιας, η μία γκολ και η άλλη ασίστ για τον Δουβίκα, ο Αστέρας Τρίπολης κατέκτησε τρίτη σερί νίκη στη Super League Σουρωτή και αναρριχήθηκε στη μέση της κατάταξης, αφήνοντας οριστικά πίσω την... άκυρη εκκίνηση.

Ο Ολυμπιακός έχανε τα άχαστα, ο Επασί έπιανε τα... άπιαστα και ο Λεβαδειακός ήταν κοντά στο βαθμό της ισοπαλίας στο "Καραϊσκάκης". Στο 84ο λεπτό, ωστόσο, ο Γάλλος έκανε το μοναδικό λάθος στο παιχνίδι και ο Κούτρης υπέγραψε το 2-1 υπέρ των "ερυθρόλευκων".

"Χτίζει"... αήττητο και η Λαμία

Τελ. ανανέωση : 06/11/17 21:33

Η Λαμία του Μπάμπη Τεννέ "τσίμπησε" βαθμό στη Λιβαδειά και παρέμεινε αήττητη για τρίτο σερί ματς. Άτυχος ο Λεβαδειακός που μετά το "σοκ" στη Λάρισα το... δοκάρι του στέρησε μια βαρβάτη ευκαιρία για ένα "τρίποντο" που θα τον έστελνε στην 4η θέση με τον Ολυμπιακό.

Ο Λεβαδειακός προσφέρει θέαμα με αποτέλεσμα να όχι μόνο να παραμείνει αήττητος για 8ο σερί παιχνίδι (1-1 με τον ΠΑΣ), αλλά να γεμίσει, επιτέλους, το γήπεδο του. Θύμισε... Πρέμιερ Λιγκ το δεύτερο ημίχρονο με 12 τελικές και για τις δυο ομάδες!

Το θέαμα στο γρασίδι του Δημοτικού Γηπέδου Λιβαδειάς ήταν κακό, οπότε την παράσταση έκλεψε ο πιο ένθερμος υποστηρικτής των "πρασίνων" Γιώργος Μάγγας! Δείτε το... επικό καπέλο που φορούσε (φωτογραφία).

Ο Ντεβί Επασί μίλησε σε γαλλική ιστοσελίδα για την εμπειρία του στον Λεβαδειακό και την εξαιρετική σχέση που έχει με τον Γιάννη Κομπότη! Τα λόγια του Γάλλου τερματοφύλακα στάζουν... μέλι!

Ο Απόλλωνας κρατούσε στα χέρια του το διπλό στην Βοιωτία, όμως ο... σούπερ Γιακουμάκης, που πέρασε ως αλλαγή στο παιχνίδι, κέρδισε πέναλτι στο 1-1 και υπέγραψε την ανατροπή του σκορ με φανταστικό σουτ στο 92ο λεπτό για το τελικό 2-1!

Σπουδαίος βαθμός για την ομάδα του Ζοζέ Ανιγκό που έμεινε για πέμπτη σερί αγωνιστική αήττητη στην Super League Σουρωτή, παρότι έπαιζε με παίκτη λιγότερο από το 53ο λεπτό. Χαμένο πέναλτι για την Κέρκυρα που μάλλον πρέπει να είναι ευχαριστημένη με αυτό το 1-1.

Σε ένα ματς που δημιούργησε σωρεία ευκαιρίων για γκολ, ο ΠΑΟΚ κατάφερε να πετύχει μόλις δύο τέρματα, αλλά επικράτησε με 2-1 του Λεβαδειακού μπαίνοντας με το δεξί στο Κύπελλο. Διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων για το πέναλτι που καταλογίστηκε στον Δικέφαλο.

Έπειτα από τρεις συνεχόμενες ισοπαλίες και στα δύο πρώτα ματς μάλιστα με ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκό ο Λεβαδειακός του Ζοζέ Ανιγκό ήρθε η ώρα να πάρει και το πρώτο του "τρίποντο" στην Super League Σουρωτή κερδίζοντας με 1-0 την Ξάνθη.

Ο Λεβαδειακός έφτιαξε και ξόδεψε κλασικές ευκαιρίες για το μεγάλο διπλό στην κεκλεισμένων των θυρών Λεωφόρο, αλλά ο κάκιστος Παναθηναϊκός των δέκα παικτών απέσπασε από θαύμα το 0-0, φτάνοντας τους... μηδέν βαθμούς μετά από δύο αγώνες στο νέο πρωτάθλημα.

Στην πρώτη του απόπειρα για νίκη στο εφετινό πρωτάθλημα, ο ΠΑΟΚ σκόνταψε. Αριστα στημένος ο Λεβαδειακός, πήρε με σχετική άνεση το 0-0 από τον Δικέφαλο του Βορρά. Δεν απείλησε ιδιαίτερα ο ΠΑΟΚ που πέταξε δύο βαθμούς στα σκουπίδια στο ξεκίνημα.

Η μεγάλη μάχη στους πάγκους στη Λειβαδιά έληξε με...αποβολή. Ανιγκό και Λουτσέσκου πήραν την άγουσα αφού πρώτα φαγώθηκαν σαν τα κοκόρια για μία φάση στην οποία ο Ρουμάνος αξίωσε πέναλτι.

Ο Ζοζέ Ανιγκό είναι πιθανό ν' αναλάβει τον Λεβαδειακό! Ο Γάλλος ποδοσφαιράνθρωπος που επί σειρά ετών υπηρετούσε τη Μαρσέιγ από διάφορα πόστα δεν αποκλείεται ν' αναλάβει το πόστο του προπονητή στους Βοιωτούς.

Ο Λεβαδειακός επικράτησε με 3-1 στην έδρα του αδιάφορου Πανιωνίου, ο ηρωικός Ηρακλή παρέμεινε ακόμη μια αγωνιστική αήττητος (2-2 στην Τρίπολη), ενώ την ίδια ώρα ο Ράζβαν Λουτσέσκου αποχαιρέτησε την Ξάνθη με το τρίποντο κόντρα στη Βέροια (3-0).

H AEK... τέλειωσε τον Λεβαδειακό!

Τελ. ανανέωση : 23/04/17 20:56

Η ΑΕΚ νίκησε 2-0 τον Λεβαδειακό με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά και έριξε την ομάδα της Βοιωτίας στη Stoiximan.gr Football League. Με Αραούχο και αυτογκόλ του Μουλόπουλου διαμορφώθηκε το τελικό σκορ.

Ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε να πάρει την πολυπόθητη νίκη στην Λιβαδειά για να σφραγίσει το 7ο συνεχόμενο πρωτάθλημα και αρκέστηκε στον έναν μόλις βαθμό με το γκολ του Καρντόσο στο 89', κάτι που σημαίνει πως χρειάζεται έναν πόντο στις δύο τελευταίες αγωνιστικές για να στεφθεί πρωταθλητής.

Ο Κώστας Φορτούνης έχει κερδίσει πολλούς θαυμαστές με τις εμφανίσεις του την τελευταία διετία και ένας εξ αυτών είναι και ο Γιάννης Κομπότης. Δείτε πώς τον υποδέχτηκε πριν την έναρξη του Λεβαδειακός-Ολυμπιακός.

Σε ένα ματς "ο θάνατος σου η ζωή μου" ο Ηρακλής αποδείχθηκε εφτάψυχος και με "χρυσό" γκολ του Δώνη στο δεύτερο ημίχρονο πήρε το ντέρμπι της παραμονής κόντρα στον Λεβαδειακό. Ένα κουβάρι στο τέλος οι παίκτες του Γηραιού, αποβλήθηκε στον... πάγκο ο Περόνε.

Οι "μονομάχοι" της παραμονής

Τελ. ανανέωση : 05/04/17 12:16

Τέσσερις αγωνιστικές απομένουν για να "πέσει η αυλαία" της Superleague. Η αγωνία... χτυπάει κόκκινο με τις τέσσερις ομάδες να αγωνίζονται για την παραμονή στην κατηγορία, ενώ μία από αυτές μάλλον έχει "κλείσει" τη μία θέση. Δείτε το αναλυτικό πρόγραμμα των τεσσάρων μονομάχων.