Παναιτωλικός

ΠΑΣ Γιάννινα και Παναιτωλικός αναλώθηκαν σε σκληρό παιχνίδι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, με αποτέλεσμα να δούμε ελάχιστες φάσεις, κανένα γκολ και έναν διαιτητή σε αγώνα... μποξ.

Ο Παναιτωλικός επικράτησε 2-0 του Λεβαδειακού στο Αγρίνιο για την 23η αγωνιστική και πλέον μπορεί να πορεύεται ήσυχος στη συνέχεια της Super League, την ώρα που οι Βοιωτοί μπαίνουν σε μπελάδες, σε ό,τι έχει να κάνει με την παραμονή τους. Παπαδόπουλος και Μαρκόφσκι τα γκολ των γηπεδούχων.

Σε ένα παιχνίδι με δυνατά μαρκαρίσματα και ελάχιστες φάσεις, Κέρκυρα και Παναιτωλικός πήραν από ένα βαθμό και αύξησαν τη διαφορά τους από την επικίνδυνη ζώνη. Έχασαν πέναλτι οι γηπεδούχοι στο πρώτο μέρος.

Ο Δημήτρης Κυριακίδης κράτησε όρθιο τον Παναιτωλικό στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με την Κέρκυρα, αποκρούοντας πέναλτι στο 37ο λεπτό. Αυτή ήταν η ενδέκατη... τυχερή του Έλληνα πορτιέρε. Δείτε τους αγώνες.

Ο Πλατανιάς πήρε ακόμη μια σημαντική εκτός έδρας νίκη, επικρατώντας με 2-1 του Παναιτωλικού για την 21η αγωνιστική της Super League και μείωσε την απόσταση από την πρώτη 5άδα στον έναν βαθμό!

4Χ4: Σουηδικό μοντέλο!

Τελ. ανανέωση : 12/02/17 21:23

Πειστικός και ιδιαίτερα αποτελεσματικός ο Παναθηναϊκός στο δεύτερο ημίχρονο, συνέτριψε τον Παναιτωλικό με 4-0 και έδειξε ότι βελτιώνεται σταθερά. Τρία γκολ ο Μπεργκ, ένα ο Λουντ, εξαιρετική απόδοση από τον Βιγιαφάνιες στη δεύτερη συνεχή τεσσάρα για τους πράσινους μέσα σε λίγες ημέρες.

Ο Παναιτωλικός έπιασε από το λαιμό τον Ατρόμητο και τον νίκησε με 2-0 στο Αγρίνιο σε μία από τις πιο πειστικές εφετινές του εμφανίσεις. Μαρκόφσκι και Μουνιός τα γκολ της ομάδας του Μάκη Χάβου.

Τα δύο εισιτήρια στην τσέπη, η στάση στη Μαδρίτη, το υποτιθέμενο πρόβλημα με τη βίζα και η... αλλαγή προορισμού. Τι συνέβη με τον Μάξι Ρολόν, ο οποίος άφησε στα κρύα του λουτρού τον Παναιτωλικό.

Ο Στέφανος Αθανασιάδης πήγε να "κρεμάσει" τον ΠΑΟΚ στο 32ο λεπτό όταν και αποβλήθηκε, όμως ο Μυστακίδης, που πέρασε νωρίς στον αγωνιστικό χώρο, νοστίμισε το παιχνίδι του δικέφαλου και με γκολ στο 62' χάρισε το πολύτιμο τρίποντο. Φτιάχνει... σερί στην Super League ο Ίβιτς.

Παίζοντας όμορφο ποδόσφαιρο ο ΠΑΟΚ διέλυσε με 4-1 τον Παναιτωλικό και πήρε πανηγυρική πρόκριση στους "8" του κυπέλλου Ελλάδας. Ντεμπούτο με γκολ ο Πρίγιοβιτς, πανέμορφο τέρμα από τον νεαρό Δεληγγιανίδη που ήταν το μεγάλο κέρδος του δικέφαλου.

Επιστροφή στις νίκες για τον Πανιώνιο κόντρα στον κακό και χωρίς φαντασία Παναιτωλικό με 2-0. Μπορούσαν και άλλα τέρματα οι γηπεδούχοι που κατά διαστήματα έπαιξαν όμορφο ποδόσφαιρο. Ντεμπούτο για Γεσίλ.

Χάβος, η επιστροφή

Τελ. ανανέωση : 19/01/17 21:04

Ενάμισι χρόνο μετά το διαζύγιο μεταξύ Μάκη Χάβου και Παναιτωλικού, οι δυο πλευρές αποφάσισαν να ενώσουν ξανά τις δυνάμεις τους. Τι αναφέρει η ανακοίνωση της ΠΑΕ.

Από το κακό στο χειρότερο η ΑΕΚ! Ο Παναιτωλικός με υπηρεσιακό προπονητή αν και βρέθηκε να χάνει με 2-1 στο Αγρίνιο, νίκησε τελικά με 3-2 με δύο γκολ του Μάκου και έριξε ακόμα πιο χαμηλά την Ενωση. Τραγικό λάθος του Μπάρκα στο 3ο γκολ των νικητών, λίμνη το γήπεδο από το πολύ νερό.