Πανιώνιος

Μετά το 3-1 στη Νέα Σμύρνη, ο ΠΑΟΚ νίκησε με το ίδιο σκορ και στον δεύτερο ημιτελικό τον Πανιώνιο, αυτή τη φορά στην Τούμπα, και περιμένει ΑΕΚ ή ΑΕΛ στον τελικό του Ολυμπιακού Σταδίου.

Χωρίς να κουραστεί ιδιαίτερα ο ΠΑΟΚ κέρδισε τον Πανιώνιο με 3-1, χάρη στα γκολ των Σάκχοφ, Ελ Καντουρί, Πρίγιοβιτς. Αν έχουν κάτι για να... χειροκροτούν οι "κυανέρυθροι" είναι το εντυπωσιακό γκολ του Ντουρμισάι.

Με τόσα παίρνεις Μασούρα!

Τελ. ανανέωση : 11/04/18 19:34

Πόσα χρήματα αξιώνει ο Πανιώνιος για να δώσει το "ok" στο Γιώργο Μασούρα να κάνει το βήμα παραπάνω στην καριέρα του; Τα οικονομικά στην Πλατεία δεν βρίσκονται στα καλύτερά τους και ο 24χρονος αποτελεί "σωσίβιο" για να ανασάνουν τα "κυανέρυθρα" ταμεία.

Γίνονται και αυτά στο εφετινό πρωτάθλημα. Ο Παναγιώτης Κόρμπος, που έχει αφήσει στο γήπεδο τους πνεύμονές του, έγινε αλλαγή στο παιχνίδι με την Ξάνθη. Από τότε είχε να συμβεί αυτό.

Ντέρμπι περιμέναμε, αλλά ντέρμπι δεν είδαμε ποτέ στο Πανιώνιος - Ξάνθη που εν πολλοίς θα καθόριζε το φαβορί της 5ης θέσης που οδηγεί στα προκριματικά του Europa League. To τελικό 0-0 δίνει... ευρωπαϊκό προβάδισμα στους "Ακρίτες".

Η νέα... καριέρα του Κούτρη

Τελ. ανανέωση : 17/03/18 18:35

Μέχρι χθες τον είχαμε συνηθίσει σε ρόλο ποδοσφαιριστή. Το Σάββατο ο Λεονάρντο Κούτρης έκανε μία σύντομη... αλλαγή και το γύρισε σε διαιτητής! Παρόλα αυτά το "ντεμπούτο" του συνδυάστηκε με ήττα του Ολυμπιακού από τον Πανιώνιο.

Ο πρόεδρος και συνιδιοκτήτης του Πανιωνίου, Χρήστος Δάρας, τόνισε στο "Ραδιόφωνο 24/7" πως η απόφαση της Πολιτείας να διακόψει επ'αόριστον το πρωτάθλημα τιμωρεί άδικα όλες τις ομάδες ενώ αναφέρθηκε και στους κινδύνους που κρύβει ένα Grexit για τις ελληνικές ομάδες.

Ο Αμρ Ουάρντα χάρισε τον βαθμό στον Ατρόμητο απέναντι στον Πανιώνιο με ένα εκπληκτικό γκολ στις καθυστερήσεις και στη συνέχεια "έγραψε" με το διάλογο που άνοιξε με την εξέδρα. Διαβάστε λεπτομέρειες και δείτε φωτογραφίες!

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0, ο Ατρόμητος βρήκε τα ψυχικά αποθέματα να ισοφαρίσει σε 2-2 και να παγώσει τη Νέα Σμύρνη. Το γκολ της ισοφάρισης ο απίθανος Ουάρντα στο 93'!

Με το χρυσό γκολ του Λιβάγια από το πρώτο ημίχρονο η ΑΕΚ νίκησε 1-0 τον Πανιώνιο στο ΟΑΚΑ και έκανε βήμα τίτλου αφού εκμεταλλεύτηκε την ήττα του ΠΑΟΚ στην Τρίπολη. Πάρτι πρωταθλήματος από τον κόσμο ο οποίος έσπρωξε την ομάδα του προς την πολύτιμη νίκη.

Ο ΠΑΟΚ κέρδισε με 3-1 τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη και εκτός συγκλονιστικού απρόοπτου θα βρεθεί στον τελικό του Κυπέλλου για να υπερασπιστεί τον τίτλο του! Οι "ασπρόμαυροι" έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο και δίκαια πανηγυρίζουν το "διπλό" στην έδρα που γκέλαραν τελευταία φορά φέτος.

Στον Πανιώνιο προσέχουν για να...έχουν αλλά επίσης δεν κρύβουν και το φόβο τους μήπως η ομάδα τους πληρώσει λογαριασμούς που ανήκουν σε άλλους. Το υστερόγραφο της ανακοίνωσης λέει πολλά.

To γεγονός ότι δεν μπήκε γκολ στον αγώνα της Νέας Σμύρνης μεταξύ του Πανιωνίου με τον Αστέρα μάλλον θα πρέπει να αποδοθεί σε ανώτερη δύναμη. Εγινε ματσάρα και χάθηκαν τεράστιες ευκαιρίες.

Oι μπελάδες για τον Μιχάλη Γρηγορίου είναι πολλοί τόσο ενόψει της μάχης με τον Αστέρα όσο και γι' αυτήν κόντρα στον ΠΑΟΚ για τα ημιτελικά του Κυπέλλου. Μετράει ήδη μείον τρεις ποδοσφαιριστές.

Με το γκολ του Οφόε στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου, ο Ολυμπιακός έκαμψε την αντίσταση του Πανιωνίου με 1-0 στο κεκλεισμένων των θυρών "Γεώργιος Καραϊσκάκης" και επανήλθε στις επιτυχίες μετά από ένα σχεδόν μήνα. Τόνωση για την ψυχολογία των "ερυθρόλευκων" ενόψει της μάχης της Τούμπας.

Η κληρωτίδα έπαιξε το... παιχνιδάκι της και "έφτιαξε" τα ζευγάρια έτσι ώστε ΑΕΚ και ΠΑΟΚ, εάν προκριθούν να συγκρουστούν σε δύο μέτωπα. Οι δύο "δικέφαλοι" πάνε χέρι - χέρι σε πρωτάθλημα και τελικό Κυπέλλου.

To παιχνίδι θα έπρεπε να εχει τουλάχιστον ένα γκολ. Αντ' αυτού ΑΕΛ και Πανιώνιος έμειναν στο 0-0 στη Λάρισα, αποτέλεσμα που πάντως δεν ενοχλεί κανέναν από τους δύο αντιπάλους.

Ένα από τα πιο αξιόλογα ταλέντα της Superleague, ο Γιώργος Μασούρας έκανε τα σημαντικότερα ποδοσφαιρικά του... γενέθλια με την έναρξη του ΑΕΛ - Πανιώνιος στη Λάρισα.

Ο Παναιτωλικός ήταν ανώτερος στο μεγαλύτερο διάστημα, προηγήθηκε στο σκορ με τον Μοράρ όμως στη συνέχεια η ομάδα του Τραΐανού Δέλλα... ξεφούσκωσε. Έδωσε χώρο και ο Πανιώνιος στη μία και μοναδική μεγάλη στιγμή ισοφάρισε στο τελικό 1-1 με τον Λάμπρου.

Με τον Ματίας Κότνικ αρνητικό και θετικό πρωταγωνιστή ταυτόχρονα, Απόλλων Σμύρνης και Πανιώνιος έμειναν στο 1-1 στη Ριζούπολη. Ο Σλοβένος πορτιέρε χαντάκωσε αλλά και έσωσε τους Νεοσμυρνιώτες.

Ο Πανιώνιος έχασε τους Ιρανούς του όμως δεν το βάζει κάτω και "δουλεύει" τον ερχομό ενός νέου. Τι συμβαίνει με την υπόθεση του Άχμαντ Αμπντολαζαντέχ της Φούλαντ και ο 24χρονος δεν έπιασε ακόμη Πλατεία.

O Βαγγέλης Οικονόμου μίλησε στο Ραδιόφωνο 24/7 στους 88.6 και την εκπομπή "Νίκη στην Contra" για το τι έφερε το διαζύγιο με τον Πανιώνιο και την πρόταση που είχε από τον ΑΠΟΕΛ το περασμένο καλοκαίρι ενώ δεν έκρυψε την έντονη επιθυμία του να φορέσει τα πράσινα αδιαφορώντας για την οικονομική κατάσταση στον Παναθηναϊκό.

To κεφάλαιο Πανιώνιος στην καριέρα του Σοτζέι Μασούντ έκλεισε οριστικά την παραμονή των Χριστουγέννων με την υπογραφή των σχετικών εγγράφων. Πάει για άλλα πλέον ο Ιρανός σταρ.

Ο μαχητικός ΟΦΗ πάλεψε στη Νέα Σμύρνη για να πετύχει το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα, ωστόσο ο Πανιώνιος κατάφερε μέσα σ' ένα λεπτό να πετύχει δύο γκολ και με το τελικό 2-0 να θέσει γερές βάσεις για την πρόκριση στους "8" του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο Λεβαδειακός μπήκε αποφασισμένος στο γήπεδο, δεν... μάσησε από το γκολ του Μασούρα και με ανατροπή νίκησε 2-1 τον Πανιώνιο που έπαιξε... κοιμισμένα. Τεράστια ευκαιρία για να ισοφαρίσει στο τέλος ο Ιστορικός.

Πίσω από τη δήλωση του Νίκου Ζαμάνη για την μικρή προσέλευση του κόσμου του Πανιωνίου στο παιχνίδι με τον Πλατανιά κρύβεται και μία σχετική αγωνία για το μέλλον. Ο Ιστορικός δεν έχει ξεπεράσει ακόμη πλήρως τη δική του οικονομική κρίση.