Π.Α.Σ Γιάννινα

Λίγα 24ώρα μετά το βίντεο που διέρρευσε με τον Άντι Λίλα να μιλά απαξιωτικά για τους Χριστιανούς, ανθρώπους του ΠΑΣ ακόμα και τον προπονητή του, ο Αλβανός άσος ζήτησε συγγνώμη και ξεκαθάρισε πως ανυπομονεί να επιστρέψει στην Ελλάδα.

Μάρκους Μπεργκ, Καρίμ Ανσαριφάρντ, Αλεξάνταρ Πρίγιοβιτς, Σέρχιο Αραούχο, Χαμζά Γιουνές, Πέδρο Κόντε, ή μήπως κάποιος άλλος; Το Contra.gr σας καλεί να ψηφίσετε για τον επιθετικό που θεωρείτε καλύτερο στη φετινή Super League. Ποιον θα θέλατε στην ομάδα σας;

ΠΑΣ Γιάννινα και Παναιτωλικός αναλώθηκαν σε σκληρό παιχνίδι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, με αποτέλεσμα να δούμε ελάχιστες φάσεις, κανένα γκολ και έναν διαιτητή σε αγώνα... μποξ.

Έγινε κι αυτό στην Super League. Γιάννης Πετράκης και Βλάνταν Ίβιτς τα... πήραν με δυο παίκτες τους και τους έκαναν αλλαγή νωρίς-νωρίς στα παιχνίδια των ΠΑΣ, ΠΑΟΚ! Διαβάστε ποιοι είναι και σε ποιο λεπτό αποχώρησαν.

Το Contra.gr  αποκαλύπτει την καταγγελία του ΠΑΣ Γιάννινα που ζητάει την τιμωρία του Σουηδού για 2 ή 3 αγωνιστικές για το εκτός φάσης "μαρκάρισμα" στον Καρανίκα. Υπό προϋποθέσεις, χάνει το ντέρμπι.

Σε ένα παιχνίδι με ελάχιστες καλές φάσεις και μοιρασμένο όσον αφορά την κατοχή, ο ΠΑΣ Γιάννινα επικράτησε με 1-0 της Κέρκυρας, χάρη στο ανόητο πέναλτι του Ντιμιτρόφσκι και τον εκπληκτικό Πέδρο Κόντε.

Αν και μόχθησε πολύ στο βούρκο των Ζωσιμάδων, ο Παναθηναϊκός πήρε μόνο το βαθμό της ισοπαλίας από τον ΠΑΣ ο οποίος προηγήθηκε με γκολ που αμφισβήτησαν οι πράσινοι. Ισοφάρισε ο Μπεργκ, η ομάδα του Ουζουνίδη έχασε ευκαιρίες αλλά το τελικό σκορ ήταν το 1-1. Τρίτη σερί ισοπαλία ο ΠΑΟ.

Αγκαλιά με τη νίκη βρισκόταν ο Ατρόμητος έχοντας ανοίξει το σκορ με τον Λε Ταλέκ, όμως ο ΠΑΣ Γιάννινα "χτύπησε" στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων και χάρη στο υπέροχο γκολ του Κόντε έφυγε με το 1-1 από το Περιστέρι.

Απαλλάχθηκαν από τον αθλητικό δικαστή Σπυρίδωνα Καποδίστρια τόσο ο πρόεδρος του ΠΑΟΚ Λούμπος Μίχελ αλλά και ο πρόεδρος του ΠΑΣ Γιάννινα Γιώργος Χριστοβασίλης για τα όσα έγιναν στα αποδυτήρια του εθνικού σταδίου Ιωαννίνων μετά τον αγώνα ανάμεσα στις δύο ομάδες την Δευτέρα 23/1.

Όντας πιο ουσιαστικός και χάνοντας πολλές μεγάλες ευκαιρίες, ο Πλατανιάς επικράτησε 1-0 του ΠΑΣ Γιάννινα, παίρνοντας μικρό προβάδισμα όσον αφορά την πρόκριση στους "8" του κυπέλλου Ελλάδας. "Χρυσός" σκόρερ ο Αποστολόπουλος.

Ένας πρόεδρος, ένας προπονητής, ένας μάνατζερ και επτά ποδοσφαιριστές. Ο καβγάς Ίβιτς - Χρισβασίλη που στήθηκε με αφορμή τον αγωνιστικό χώρο του γηπέδου έχει βαθύτερες αιτίες. Τι κρύβεται πίσω από το χοντρό επεισόδιο των δύο ανδρών, τις ύβρεις και τις κατηγόριες.