Ο Πλατανιάς πήρε ακόμη μια σημαντική εκτός έδρας νίκη, επικρατώντας με 2-1 του Παναιτωλικού για την 21η αγωνιστική της Super League και μείωσε την απόσταση από την πρώτη 5άδα στον έναν βαθμό!

Πλατανιάς και ΑΕΚ έμεινε στο 0-0 στον πρώτο μεταξύ τους προημιτελικό στα Περιβόλια, κάτι που σημαίνει ότι τα πάντα είναι ανοιχτά ενόψει της ρεβάνς του ΟΑΚΑ. Εχασαν λίγες αλλά καλές ευκαιρίες και οι δύο ομάδες, ο Πλατανιάς όμως ήταν κατά τι καλύτερος.

Ο Ουσμάν Κουλιμπαλί ξεκίνησε ως μία value for money μεταγραφή για τον Παναθηναϊκό, αλλά μπορεί να αποδειχθεί τελικά... ακριβή! Αυτό γιατί ο Πλατανιάς έβαλε μία απίστευτη ρήτρα με σκοπό να προστατευτεί από... καθυστερήσεις. Και οι πράσινοι έχουν αργήσει πολύ...

Να και μια δήλωση που δεν συνηθίζουμε να ακούμε στα ελληνικά γήπεδα. Ο Πλατανιάς νίκησε την Κέρκυρα με 2-1 χάρη σε πέναλτι στα τελευταία λεπτά, όμως ο Γιώργος Παράσχος έκανε μια παραδοχή που σπανίζει.

Πλατανιάς για πλέι οφ!

Τελ. ανανέωση : 29/01/17 19:06

Ο Πλατανιάς επιβλήθηκε εντός έδρας της Κέρκυρας με 2-1 για τη 18η αγωνιστική της Super League και πλησίασε ακόμη περισσότερο τις θέσεις που δίνουν "εισιτήριο" για τα πλέι οφ.

Όντας πιο ουσιαστικός και χάνοντας πολλές μεγάλες ευκαιρίες, ο Πλατανιάς επικράτησε 1-0 του ΠΑΣ Γιάννινα, παίρνοντας μικρό προβάδισμα όσον αφορά την πρόκριση στους "8" του κυπέλλου Ελλάδας. "Χρυσός" σκόρερ ο Αποστολόπουλος.

Ούτε που κατονόμασε η ΠΑΕ Πλατανιάς τον Αλέξη Κούγια, προτιμώντας να τον "στολίσει" με διάφορους απαξιωτικούς χαρακτηρισμούς μετά το επεισόδιο που είχε στο ματς της Κυριακής με τον Γιώργο Παράσχο.

Ματσάρα στην Λάρισα ανάμεσα σε ΑΕΛ και Πλατανιά με τις δυο ομάδες να παίζουν όμορφο ποδόσφαιρο, να χάνουν πολλές ευκαιρίες, ενώ είχαμε και τρία δοκάρια! Παρόλα αυτά οι εξαιρετικοί Θεοδωρόπουλος/Κοκκαλάς κράτησαν το μηδέν στις εστίες τους.

Ο Πλατανιάς... απάντησε στον Παναθηναϊκό για τα περί τραμπουκισμών, αποκαλύπτοντας μάλιστα πως δέχθηκε να να μην γραφτεί στο φύλλο αγώνα η παράτυπη παρουσία του κ. Παναγόπουλου στον αγωνιστικό χώρο της Λεωφόρου!

Τα γκολ του Μάρκους Μπεργκ στο πρώτο ημίχρονο έκαναν τη διαφορά στο ματς με τον Πλατανιά στη (σχεδόν άδεια) Λεωφόρο και ο Παναθηναϊκός πήρε νίκη με 2-1. Ο Σουηδός φορ είχε να σκοράρει 40 ημέρες στο πρωτάθλημα.

Ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε για ακόμη μια χρονιά να φύγει νικητής από το γήπεδο των Περιβολίων κόντρα στον Πλατανιά μένοντας στην ισοπαλία (2-2) για τρίτη συνεχόμενη σεζόν. Προηγήθηκαν με δύο γκολ του Ιντέγε οι "ερυθρόλευκοι", για να ισοφαρίσουν οι Κρητικοί χάρη στους Γιακουμάκη και Μανούσο.

Τόσο η Ξάνθη, όσο και ο Πλατανιάς πήγαν κανονικά στα γήπεδά τους μαζί με τους διαιτητές των αγώνων τους, ωστόσο ούτε ο ΟΦΗ, αλλά ούτε κι ο ΠΑΣ κατάφεραν να ταξιδέψουν λόγω της βαρυχειμωνιάς. Πλέον η τύχη των αναμετρήσεων είναι στα χέρια της Πειθαρχικής Επιτροπής της ΕΠΟ.