Δείτε την απίστευτη γκριμάτσα της Σλοάν Στίβενς, όταν παρέλαβε την επιταγή των 3.700.000 δολαρίων, μετά τη νίκη της στο US Open. Από το 957 της παγκόσμιας κατάταξης στην... καταξίωση!

Πριν μερικούς μήνες ένας διαρρήκτης εισέβαλε στο σπίτι της Τσέχας τενίστριας, Πέτρας Κβίτοβα, της επιτέθηκε με μαχαίρι και της... διέλυσε το αριστερό χέρι. Οι γιατροί έδωσαν "μάχη" και τελικά κατάφεραν να σώσουν την καριέρα της. Δείτε την απίστευτη αλλαγή! (ΠΡΟΣΟΧΗ: Σκληρές εικόνες).

Στη σούπερ βραδιά του ο ομογενής τενίστας μπορεί να κατατροπώσει το Νο1 της παγκόσμιας κατάταξης Ράφα Ναδάλ και παράλληλα να κερδίσει το αδιάκοπο χειροκρότημα του κοινού. Στην κακή του; Αφήστε το...

Βασιλιάς στο Γουίμπλεντον ο Ρότζερ Φέντερερ, νίκησε 3-0 σετ τον Μάριν Τσίλιτς στον τελικό της Κυριακής και κατέκτησε το βαρύτιμο τρόπαιο δίχως να χάσει σετ!

Οι ενοχλήσεις που ένιωσε ο Μάριν Τσίλιτς στον τελικό του Γουίμπλετον με αντίπαλο τον Ρότζερ Φέντερερ έκαμψαν τις αντιστάσεις του Κροάτη τενίστα ο οποίος ξέσπασε σε κλάματα στο δεύτερο σετ.

Με μια ατάκα που έχει συνδεθεί με το μυθικό γκολ του Ντιέγκο Μαραντόνα κόντρα στην Αγγλία, αποφάσισε να... παίξει στο πρωτοσέλιδό της η ισπανική "Marca", με αφορμή την κατάκτηση του Γουίμπλεντον από την Γκαρμπίνιε Μουγκουρούθα (PHOTO).

Ο Νόβακ Τζόκοβιτς εγκατέλειψε μόλις στο 2ο σετ τον προημιτελικό με τον Τόμας Μπέρντιχ και λίγες ώρες μετά από τον Άντι Μάρεϊ, αποκλείστηκε κι αυτός από το Γουίμπλεντον λόγω τραυματισμού. Μόνο χαμόγελα για τον Ρότζερ Φέντερερ που βαδίζει προς την κατάκτηση ενός ακόμη Grand Slam.

Ο κάτοχος του Γουίμπλεντον, Άντι Μάρεϊ γνώρισε αναπάντεχη ήττα με 3-2 σετ (6-3, 4-6, 7-6, 1-6, 1-6) απ' τον Σαμ Κέρεϊ στα προημιτελικά του Γουίμπλεντον και τέθηκε εκτός συνέχειας!