Πριν μερικούς μήνες ένας διαρρήκτης εισέβαλε στο σπίτι της Τσέχας τενίστριας, Πέτρας Κβίτοβα, της επιτέθηκε με μαχαίρι και της... διέλυσε το αριστερό χέρι. Οι γιατροί έδωσαν "μάχη" και τελικά κατάφεραν να σώσουν την καριέρα της. Δείτε την απίστευτη αλλαγή! (ΠΡΟΣΟΧΗ: Σκληρές εικόνες).

Το σόου του Μονφίς

Τελ. ανανέωση : 03/09/16 08:52

Ο Γκαλ Μονφίς για μία ακόμα φορά τα δίνει όλα μέσα στα κορτ και κάνει όλους τους φίλους του τένις να τον χειροκροτήσουν.

Συνεχίζει στο US Open ο Κύργιος

Τελ. ανανέωση : 02/09/16 08:06

Την πολύ καλή του πορεία στο US Open συνεχίζει ο Νικ Κύργιος, ο οποίος επικράτησε με 3-0 σετ του Οράσιο Σεμπάγιος και πέρασε στην επόμενη φάση του αμερικάνικου γκραν σλαμ.

Σημαντικοί αποκλεισμοί στο US Open

Τελ. ανανέωση : 01/09/16 11:39

Με μεγαλύτερες εκπλήξεις τους αποκλεισμούς του Ράονιτς στους άνδρες και της Μουγκουρούθα στις γυναίκες ολοκληρώθηκε η πρώτη ημέρα του δεύτερου γύρου του US Open. Στους "32" ο Παγδατής.

Έχασε την ευκαιρία η Σάκκαρη

Τελ. ανανέωση : 30/08/16 09:14

Η Μαρία Σάκκατη έχασε πολλές ευκαιρίες για να πάρει το ματς απέναντι στην Γιντζίνγκ Ντουάν και τελικά ηττήθηκε με 2-1 σετ.

Ο Τζόκοβιτς κατέκτησε και το US Open

Τελ. ανανέωση : 14/09/15 07:38

Μετά από έναν επεισοδιακό αγώνα που ξεκίνησε με τρεις ώρες καθυστέρησης λόγω βροχής, ο Νόβακ Τζόκοβιτς έκαμψε την αντίσταση του Ρότζερ Φέντερερ και επικρατώντας με 3-1 σετ (6-4, 5-7, 6-4, 6-4) κατέκτησε το US Open.

Έγραψε ιστορία στο US Open η Πενέτα

Τελ. ανανέωση : 12/09/15 23:16

Η Φλάβια Πενέτα επικράτησε με 2-0 σετ (7-6, 6-2) της συμπατριώτισσας της Ρομπέρτα Βίντσι στον μεγάλο τελικό των γυναικών του US Open και έγινε η πρώτη Ιταλίδα που κατακτά το τρόπαιο της διοργάνωσης.

Εύκολα στα ημιτελικά ο Φέντερερ

Τελ. ανανέωση : 10/09/15 10:45

Στον ημιτελικό του US Open για 10η φορά στην ιστορία του προκρίθηκε ο Ρότζερ Φέντερερ, ο οποίος έκανε επίδειξη ισχύος απέναντι στον Ρισάρντ Γκασκέ, κερδίζοντάς τον 3-0 σετ (6-3, 6-3, 6-1) σε λιγότερο από μιάμιση ώρα αγώνα.

Γράφει ιστορία η Πενέτα

Τελ. ανανέωση : 10/09/15 07:20

Η Φλάβια Πενέτα και η Σιμόνα Χάλεπ θα τεθούν αντιμέτωπες στα ημιτελικά του US Open αφού απέκλεισαν τις Κβίτοβα και Αζαρένκα αντίστοιχα.

Η κίνηση ανθρωπιάς του Φέντερερ

Τελ. ανανέωση : 09/09/15 16:15

Σε μία αξιέπαινη ενέργεια προέβη ο Ρότζερ Φέντερερ έπειτα από τη νίκη του επί του Τζον Ίσνερ. Δείτε σε video με ποιον τρόπο ο σπουδαίος τενίστας βοήθησε ένα παιδί να απεγκλωβιστεί από τους... τρελαμένους φιλάθλους.

Καθόλου ψύχραιμα δεν πήρε ο Άντι Μάρεϊ το γεγονός πως αποκλείστηκε στα προημιτελικά του US Open από τον Κέβιν Άντερσον. Δείτε σε VIDEO το ξέσπασμα του Βρετανού τενίστα.

Εκτός προημιτελικών ο Μάρεϊ

Τελ. ανανέωση : 08/09/15 11:22

Ο Κέβιν Άντερσον έκανε την καλύτερη του εμφάνιση για φέτος κέρδισε με 3-1 σετ τον Άντι Μάρεϊ και τον απέκλεισε από τη συνέχεια του US Open.

Love is in the air για Κύργιο και Μπουσάρ

Τελ. ανανέωση : 06/09/15 14:57

Πριν από λίγες ημέρες ο Νικ Κύργιος απασχόλησε την κοινή γνώμη για έναν όχι και τόσο τιμητικό λόγο, όταν επιτέθηκε φραστικά στον Βαβρίνκα, ωστόσο τώρα βρέθηκε στο επίκεντρο του ενδιαφέροντος για το φλερτ του με την Εζενί Μπουσάρ.

Πρόωρο αντίο για τον Ράφα Ναδάλ στο US Open. O Ισπανός τενίστας αν και βρέθηκε πολύ κοντά στην πρόκριση, παίρνοντας τα δύο πρώτα σετ, τελικά ηττήθηκε από τον Φάμπιο Φονίνι.

Εντυπωσιακή η Γουίλιαμς

Τελ. ανανέωση : 04/09/15 23:51

H Βένους Γουίλιαμς πραγματοποίησε την καλύτερή της εμφάνιση μέχρι στιγμής στο εφετινό US Open και νίκησε 2-0 σετ την Μπελίντα Μπέντσιτς.

Δεν "αυτοκτόνησε" ο Τσίλιτς

Τελ. ανανέωση : 04/09/15 23:45

Ζωντανός στο κυνήγι της υπεράσπισης του τίτλου του έμεινε ο Μάριν Τσίλιτς, ο οποίος χρειάστηκε τέσσερις ώρες και έντεκα λεπτά για να ξεπεράσει το εμπόδιο του Μιχαΐλ Κουκούσκιν στα πέντε σετ και να προκριθεί στον 4ο γύρο του US Open.

Ο Ρότζερ Φέντερερ πέρασε χωρίς προβλήματα το εμπόδιο του Στιβ Νταρσίς με 6-1, 6-2, 6-1 κι εξασφάλισε την παρουσία του στον 3ο γύρο του απλού ανδρών στο US Open.

Επαγγελματική νίκη η Σερένα

Τελ. ανανέωση : 02/09/15 23:52

Χωρίς να θέλξει με την απόδοσή της, η Σερένα Ουίλιαμς νίκησε 2-0 σετ (7-6, 6-3) την Ολλανδή Κίκι Μπέρτενς και προκρίθηκε στον τρίτο γύρο του US Open.

Ο Νικ Κύργιος τράβηξε για μια ακόμη φορά την προσοχή κατά τη διάρκεια του αγώνα με τον Άντι Μάρεϊ στο US Open, όταν κατά τη διάρκεια του διαλείμματος έμοιαζε να... κοιμάται. Δείτε το VIDEO.

Άκοπα στο 2ο γύρο ο Φέντερερ

Τελ. ανανέωση : 01/09/15 22:25

Στο 2ο γύρο του US Open προκρίθηκε άκοπα ο Ρότζερ Φέντερερ, ο οποίος επικράτησε 3-0 σετ του Λεονάρντο Μάγερ, σε έναν αγώνα που διαιτήτευσε η Εύα Ασδεράκη.

Εκτός US Open η Σαραπόβα

Τελ. ανανέωση : 31/08/15 10:09

Η Μαρία Σαραπόβα δεν θα αγωνιστεί στο US Open όπως ανακοίνωσε η ίδια λίγο πριν το πρώτο σερβίς της διοργάνωσης.

Η Μαρία Σάκκαρη προκρίθηκε στον 3ο προκριματικό γύρο του US Open. Η 20χρονη τενίστρια καλείται να νικήσει την Πέτρα Μάρτιτς, προκειμένου να φέρει τη μεγαλύτερη επιτυχία στο ελληνικό τένις στις γυναίκες τα τελευταία δύο χρόνια.

Την πρώτη της νίκη σε Grand Slam γυναικών σημείωσε η Μαρία Σάκκαρη. Η 20χρονη κόρη της Αγγελικής Κανελλοπούλου βρίσκεται δύο νίκες μακριά από το όνειρο της συμμετοχής στο κυρίως ταπλό.

Νικητής του US Open ο Τσίλιτς

Τελ. ανανέωση : 09/09/14 07:58

Ο Μάριν Τσίλιτς κατέκτησε το US Open νικώντας με 3-0 σετ τον Κέι Νισικόρι σε λιγότερο από δύο ώρες. Ο πρώτος Κροάτης που κατακτά τουρνουά Grand Slam μετά από 13 χρόνια.

Η Σερένα απάντησε με τον τίτλο

Τελ. ανανέωση : 08/09/14 00:28

Τον 18ο τίτλο σε τουρνουά grand slam και έκτο στο US Open κατέκτησε την Κυριακή η Σερένα Ουίλιαμς, παίρνοντας ρεβάνς από τον εαυτό της για τις άσχημες πορείες στα προηγούμενα τρία μεγάλα τουρνουά του 2014.

Λίγες ώρες μετά τη νίκη του Κέι Νισικόρι επί του Νόβακ Τζόκοβιτς, ο Μάριν Τσίλιτς θριάμβευσε 3-0 σετ του Ρότζερ Φέντερερ σε μόλις 105 λεπτά και προκρίθηκε στον τελικό του US Open, ο οποίος θα διεξαχθεί την Δευτέρα (8/9).

Την ώρα που ο Κέι Νισικόρι απέκλειε τον Νόβακ Τζόκοβις στα ημιτελικά του Αμερικανικού Όπεν, η θρυλική Μαρτίνα Ναβρατίλοβα, έκανε πρόταση γάμου στη σύντροφό της!

Ο Κέι Νισικόρι κατάφερε να αποκλείσει το νούμερο 1 του κόσμου, Νόβακ Τζόκοβιτς και να προκριθεί στον τελικό του Αμερικάνικου Όπεν. Αν και βρίσκεται στο νούμερο 11, επικράτησε με 3-1 σετ του Σέρβου και έγινε ο πρώτος Ιάπωνας στην ιστορία που φτάνει σε τελικό Γκραντ Σλαμ.