Πριν μερικούς μήνες ένας διαρρήκτης εισέβαλε στο σπίτι της Τσέχας τενίστριας, Πέτρας Κβίτοβα, της επιτέθηκε με μαχαίρι και της... διέλυσε το αριστερό χέρι. Οι γιατροί έδωσαν "μάχη" και τελικά κατάφεραν να σώσουν την καριέρα της. Δείτε την απίστευτη αλλαγή! (ΠΡΟΣΟΧΗ: Σκληρές εικόνες).

Το σόου του Μονφίς

Τελ. ανανέωση : 03/09/16 08:52

Ο Γκαλ Μονφίς για μία ακόμα φορά τα δίνει όλα μέσα στα κορτ και κάνει όλους τους φίλους του τένις να τον χειροκροτήσουν.

Συνεχίζει στο US Open ο Κύργιος

Τελ. ανανέωση : 02/09/16 08:06

Την πολύ καλή του πορεία στο US Open συνεχίζει ο Νικ Κύργιος, ο οποίος επικράτησε με 3-0 σετ του Οράσιο Σεμπάγιος και πέρασε στην επόμενη φάση του αμερικάνικου γκραν σλαμ.

Σημαντικοί αποκλεισμοί στο US Open

Τελ. ανανέωση : 01/09/16 11:39

Με μεγαλύτερες εκπλήξεις τους αποκλεισμούς του Ράονιτς στους άνδρες και της Μουγκουρούθα στις γυναίκες ολοκληρώθηκε η πρώτη ημέρα του δεύτερου γύρου του US Open. Στους "32" ο Παγδατής.

Έχασε την ευκαιρία η Σάκκαρη

Τελ. ανανέωση : 30/08/16 09:14

Η Μαρία Σάκκατη έχασε πολλές ευκαιρίες για να πάρει το ματς απέναντι στην Γιντζίνγκ Ντουάν και τελικά ηττήθηκε με 2-1 σετ.

Ο Τζόκοβιτς κατέκτησε και το US Open

Τελ. ανανέωση : 14/09/15 07:38

Μετά από έναν επεισοδιακό αγώνα που ξεκίνησε με τρεις ώρες καθυστέρησης λόγω βροχής, ο Νόβακ Τζόκοβιτς έκαμψε την αντίσταση του Ρότζερ Φέντερερ και επικρατώντας με 3-1 σετ (6-4, 5-7, 6-4, 6-4) κατέκτησε το US Open.

Έγραψε ιστορία στο US Open η Πενέτα

Τελ. ανανέωση : 12/09/15 23:16

Η Φλάβια Πενέτα επικράτησε με 2-0 σετ (7-6, 6-2) της συμπατριώτισσας της Ρομπέρτα Βίντσι στον μεγάλο τελικό των γυναικών του US Open και έγινε η πρώτη Ιταλίδα που κατακτά το τρόπαιο της διοργάνωσης.

Εύκολα στα ημιτελικά ο Φέντερερ

Τελ. ανανέωση : 10/09/15 10:45

Στον ημιτελικό του US Open για 10η φορά στην ιστορία του προκρίθηκε ο Ρότζερ Φέντερερ, ο οποίος έκανε επίδειξη ισχύος απέναντι στον Ρισάρντ Γκασκέ, κερδίζοντάς τον 3-0 σετ (6-3, 6-3, 6-1) σε λιγότερο από μιάμιση ώρα αγώνα.

Γράφει ιστορία η Πενέτα

Τελ. ανανέωση : 10/09/15 07:20

Η Φλάβια Πενέτα και η Σιμόνα Χάλεπ θα τεθούν αντιμέτωπες στα ημιτελικά του US Open αφού απέκλεισαν τις Κβίτοβα και Αζαρένκα αντίστοιχα.

Η κίνηση ανθρωπιάς του Φέντερερ

Τελ. ανανέωση : 09/09/15 16:15

Σε μία αξιέπαινη ενέργεια προέβη ο Ρότζερ Φέντερερ έπειτα από τη νίκη του επί του Τζον Ίσνερ. Δείτε σε video με ποιον τρόπο ο σπουδαίος τενίστας βοήθησε ένα παιδί να απεγκλωβιστεί από τους... τρελαμένους φιλάθλους.

Καθόλου ψύχραιμα δεν πήρε ο Άντι Μάρεϊ το γεγονός πως αποκλείστηκε στα προημιτελικά του US Open από τον Κέβιν Άντερσον. Δείτε σε VIDEO το ξέσπασμα του Βρετανού τενίστα.

Εκτός προημιτελικών ο Μάρεϊ

Τελ. ανανέωση : 08/09/15 11:22

Ο Κέβιν Άντερσον έκανε την καλύτερη του εμφάνιση για φέτος κέρδισε με 3-1 σετ τον Άντι Μάρεϊ και τον απέκλεισε από τη συνέχεια του US Open.