Πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε ο ΠΑΟΚ

O ΠΑΟΚ πάλεψε κόντρα στην Τρεντίνο, αλλά δεν τα κατάφερε, γνωρίζοντας τελικά την ήττα με 1-3 στο "PAOK Sports Arena", στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του Champions League.

Στις λεπτομέρειες κρίθηκε το ματς του ΠΑΟΚ με την Τρεντίνο στο "PAOK Sports Arena". Ο "Δικέφαλος" ήταν μπροστά στο σκορ στο 1ο σετ με 16-10, ωστόσο η ιταλική ομάδα, με επιμέρους σκορ 13-3, έκανε το 1-0.

Οι παίκτες του Ζελιάσκοφ ισοφάρισαν σε 1-1, παίρνοντας το δεύτερο σετ και ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστικοί στο τρίτο, "γκρέμισαν" όμως όσα έχτισαν με την εμφάνισή τους στο τέταρτο, με αποτέλεσμα να γνωρίσουν την ήττα, τη 2η σε ισάριθμες αναμετρήσεις στο Champions League.

Καταλυτικός για τους Ιταλούς ήταν ο αρχηγός της Εθνικής Ελλάδας, Δημήτρης Τζούριτς, ο οποίος είχε συνολικά 16 πόντους.

Τα σετ: 22-25, 25-18, 21-25, 13-25

ΠΑΟΚ (Ζελιάσκοφ): Χιμένες 15 (14/23 επ., 1 άσο, 32% υπ. - 06% άριστες), Παντακίδης 6 (5/7 επ., 1 άσο), Κουρνέτας, Σεπέδα 16 (15/33, 1 άσο), Γκεοργκίεφ 5 (3/8, 2 μπλοκ), Πέτρογλου 9 (8/22 επ., 1 μπλοκ, 19% υπ - 06% άριστες), Γκαράς -λ (50% υπ. - 06% άριστες) / Τερζής, Ντίνας, Καρασαββίδης, Εφραιμίδης.

Τρεντίνο (Στόιτσεφ): Αντόνοφ 14 (10/21 επ., 2 άσοι, 2 μπλοκ, 64% υ. - 45% άριστες), Τζιανέλι 1 (1 μπλοκ), Λάντσα 14 (13/25 επ., 1 μπλοκ, 52% υπ. - 16% άριστες), Σόλε 13 (9/11 επ., 4 μπλοκ), Βαν Ντε Βόρντε 4 (3/4 επ., 1 μπλοκ), Τζούριτς 15 (13/33 επ., 2 μπλοκ), Κολάτσι -λ (46% υπ. - 38% άριστες) / Νέλι, Μπρατόεφ, Ντέ Άντζελις, Ματσόνε 6 (4/6 επ., 2 μπλοκ)