Τελ. ανανέωση : 18/09/12 18:40

Έπειτα από τρεισήμισι χρόνια, ο Κώστας Ιωάννου επέστρεψε στο Μίλωνα και τέθηκε στη διάθεση του Χρήστου Ντόζη.

Μίλων-Κηφισιά 3-1

Τελ. ανανέωση : 11/04/09 21:23

«Πολύ σκληρός για να πεθάνει» ο Μίλων, πέτυχε το Σάββατο (11/04) το δεύτερο συνεχόμενο θετικό του αποτέλεσμα στα πλέι άουτ, με 3-1 σετ επί της αδιάφορης Κηφισιάς στη Νέα Σμύρνη και απέκτησε σαφέστατο προβάδισμα για την αποφυγή του υποβιβασμού.

Κηφισιά-Μίλων 3-0

Τελ. ανανέωση : 01/04/09 22:12

Η Κηφισιά ήταν αυτή που μπήκε με το δεξί στη διαδικασία των πλέι άουτ της Α1 ανδρών, που ξεκίνησε την Τετάρτη (01/04).

Μίλων-ΕΑ Πατρών 1-3

Τελ. ανανέωση : 26/03/09 20:50

Από επιτυχία σε επιτυχία οδεύει φέτος η ΕΑ Πατρών, καθώς μετά την πρωτόγνωρη διάκριση στην Ευρώπη, ήρθε την Πέμπτη (26/03) μία ακόμη, τερματίζοντας για πρώτη φορά στην ιστορία της στη 3η θέση σε κανονική περίοδο πρωταθλήματος.

Αν και δεν είχε κίνητρο, αφού ουσιαστικά έχει αποχαιρετίσει προ πολλού τα «σαλόνια» της μεγάλης κατηγορίας ως τελευταίος της βαθμολογίας στην κανονική περίοδο, ο Εθνικός επικράτησε το Σάββατο (14/03) στην Αλεξανδρούπολη του Μίλωνα με 3-1 σετ για την 21η αγωνιστική.

Μίλων-Άρης 1-3

Τελ. ανανέωση : 28/02/09 21:27

Σπουδαίο παιχνίδι έγινε το Σάββατο (28/02) στο κλειστό της Νέας Σμύρνης με τον Άρη να στέκεται όρθιος στα σημεία και να πετυχαίνει το διπλό με 3-1 σετ επί του Μίλωνα για την 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Μίλων-Ολυμπιακός 0-3

Τελ. ανανέωση : 22/02/09 21:00

Παρελθόν αποτελούν για τον Ολυμπιακό τα ατυχή αποτελέσματα του τελευταίου δεκαημέρου (σ. αποκλεισμός από Παναθηναϊκό από το φάιναλ φορ του Κυπέλλου Συνομοσπονδίας, ήττα από Άρη στο πρωτάθλημα), όπως φάνηκε την Κυριακή (22/02).

ΠΑΟΚ-Μίλων 3-1

Τελ. ανανέωση : 09/02/09 20:54

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί του έδωσε την Δευτέρα (09/02) ο ΠΑΟΚ. Στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος, ο «δικέφαλος του Βορρά» επικράτησε στην Πυλαία του Μίλωνα με 3-1 σετ, έφτασε τις τέσσερις διαδοχικές επιτυχίες και απομακρύνθηκε από την επικίνδυνη ζώνη.

Μίλων-Παναθηναϊκός 0-3

Τελ. ανανέωση : 24/01/09 20:30

Το «οκτώ στα οκτώ» εκτός έδρας έκανε ο Παναθηναϊκός το Σάββατο (24/01), περνώντας από τη Νέα Σμύρνη με 3-0 σετ επί του Μίλωνα για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Μίλων-Ηρακλής 0-3

Τελ. ανανέωση : 10/01/09 20:28

Επιτέλους νίκη για τον Ηρακλή…Μετά από τέσσερις διαδοχικές ήττες, που του είχαν καθίσει βαριές και είχαν μαζέψει μαύρα σύννεφα από πάνω του, ο «γηραιός» επέστρεψε δυναμικά το Σάββατο (10/01) στις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα.

ΕΑ Πατρών-Μίλων 3-0

Τελ. ανανέωση : 21/12/08 20:29

Νικηφόρα έκλεισε την Κυριακή (21/12) η ΕΑ Πατρών τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος και τη χρονιά γενικότερα.

Ούτε ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης μπόρεσε να παραβιάσει το Σάββατο (13/12) το άβατο που ισχύει στο κλειστό της Νέας Σμύρνης. Στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος, ο Μίλων έκανε το «έξι στα έξι» στην έδρα του, με 3-1 σετ επί της ομάδας του Έβρου.

Μία ακόμα νίκη στη Νέα Σμύρνη, την πέμπτη του σε ισάριθμα ματς, πανηγύρισε το Σάββατο (06/12) ο Μίλων, με 3-1 σετ επί του Φοίνικα Σύρου για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος.