Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 2-11

Ο Ολυμπιακός ήταν ο μεγάλος νικητής του ματς της πρεμιέρας της Α1 Πόλο κόντρα στον Παναθηναϊκό, επικρατώντας με 11-2 στο κολυμβητήριο του Αμαρουσίου. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους "ερυθρόλευκους", ο Μουρίκης με 4 τέρματα.

Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο της υποχρεώσεις του στην Α1 Πόλο επικρατώντας του Παναθηναϊκού με 11-2 στο κολυμβητήριο του Αμαρουσίου. Οι "ερυθρόλευκοι" δεν συνάντησαν ιδιαίτερες δυσκολίες στον αγώνα και στο πρώτο 8λεπτο προηγήθηκαν με 1-2.

Στη συνέχεια ο Ολυμπιακός άρχισε να ξεφεύγει. Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με 1-4 υπέρ των Πρωταθλητών που έδειξαν να παίρνουν το πάνω χέρι στην αναμέτρηση. Το τρίτο δεκάλεπτο έληξε με 2-8 και κάπου εκεί ο Παναθηναϊκός έδειξε να δέχεται την ήττα του. Η λήξη του αγώνα βρήκε τον Ολυμπιακό να έχει πετύχει ακόμη 3 γκολ και να παίρνει τη νίκη με σκορ 2-11.

Μεγάλοι πρωταγωνιστές για την ομάδα του Ολυμπιακού ήταν οι Μουρίκης και Βλαχόπουλος με 4 και 3 τέρματα αντίστοιχα.

Τα οκτάλεπτα: 1-2, 0-2, 1-4, 0-3