Κακή εμφάνιση και ήττα στη Μόσχα για την Εθνική

Δεν κατάφερε να παρουσιαστεί ανταγωνιστική η Εθνική πόλο των γυναικών στο ματς του World League με τη Ρωσία και έχασε 12-6 στη Μόσχα.

Το ματς στη Μόσχα δεν εξελίχθηκε καθόλου καλά για την Εθνική ομάδα πόλο των γυναικών, με αποτέλεσμα να ηττηθεί 12-6 για τη 2η αγωνιστική του ομίλου της προκριματικής φάσης της ευρωπαϊκής ζώνης του World League.

Τα κορίτσια δεν μπήκαν καλά και το πλήρωσαν, αφού βρέθηκε από νωρίς να κυνηγάει στο σκορ. Οι Ρωσίδες έκλεισαν την πρώτη περίοδο στο 4-0, ενώ πήγαν γρήγορα στο 7-2 ελέγχοντας πλήρως την κατάσταση. Παρά την προσπάθεια της Ελλάδας στην τρίτη περίοδο, η κατάσταση δεν άλλαξε και η ήττα δεν αποφεύχθηκε

Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα είχε ηττηθεί και στην πρεμιέρα των προκριματικών στον Πειραιά με 17-16 στα πέναλτι.

Τα οκτάλεπτα: 4-0, 3-2, 1-2, 4-2

Τα γκολ της Εθνικής: Τσουκαλά 3, Ρουμπέση 1, Αβραμίδου 1, Ασημάκη 1