Η ελληνική αποστολή για τους Ολυμπιακούς Αγώνες

Η ελληνική Ολυμπιακή Επιτροπή ανακοίνωσε την τελική λίστα με τους 105 αθλητές που θα εκπροσωπήσουν τη χώρα μας στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Λονδίνου.

Συγκεκριμένα, 66 άνδρες και 39 γυναίκες θα συμμετάσχουν σε 20 αθλήματα. Το αγώνισμα με τη μεγαλύτερη εκπροσώπηση θα είναι ο στίβος με 25 αθλητές.

Αναλυτικά:

ΣΤΙΒΟΣ

1. ΔΟΥΒΑΛΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ Α 110 ΕΜΠΟΔΙΑ 13.37

2. ΙΑΚΩΒΑΚΗΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ Α 400 ΕΜΠΟΔΙΑ  49.04

3. ΧΟΝΔΡΟΚΟΥΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Α ΑΛΜΑ ΕΙΣ ΥΨΟΣ 2.33

4. ΜΠΑΝΙΩΤΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ Α ΑΛΜΑ ΕΙΣ ΥΨΟΣ 2.31

5. ΤΣΑΤΟΥΜΑΣ ΛΟΥΗΣ Α ΑΛΜΑ ΕΙΣ ΜΗΚΟΣ 8.26

6. ΛΕΜΠΕΣΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ Α ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ 83.02

7. ΦΙΛΙΠΠΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ Α ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ 5.75

8. ΤΣΑΚΩΝΑΣ ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ B 200μ 20.52

9. ΣΤΑΜΑΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ B ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ 20.17

10. ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ B ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ 74.01

11. ΠΟΥΛΙΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ AT B ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ 2:17.12

12. ΜΠΕΛΙΜΠΑΣΑΚΗ ΜΑΡΙΑ Β 100μ 11.34

     ΜΠΕΛΙΜΠΑΣΑΚΗ ΜΑΡΙΑ Β 200μ 23.28

13. ΦΙΛΑΝΔΡΑ ΕΛΕΝΗ Β 800μ 2.00.44

14. ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ A ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ 14.72

15. ΠΕΡΡΑ  ΑΘΑΝΑΣΙΑ Α ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ   14.71

16. ΠΑΝΕΤΑ ΝΙΚΗ A ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ 14.55

17. ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΝΙΚΟΛ A ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ 4.71

18. ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ Α ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ  4.51

19. ΛΕΔΑΚΗ ΣΤΕΛΛΑ - ΗΡΩ Α ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ  4.50

20. ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΑ Β ΑΛΜΑ ΕΙΣ ΥΨΟΣ  1.92

21. ΛΙΚΑ ΣΑΒΒΑ B ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ 59.00

22.  ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ A 50Km ΒΑΔΗΝ 3:55.13

     ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ A 20Km ΒΑΔΗΝ 1:21.19

23. ΖΑΠΟΥΝΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ A 20Km ΒΑΔΗΝ 1:31.08

24.  ΚΕΦΑΛΑ ΚΩΝ/ΝΑ B ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ 2:41.01

25. ΥΦΑΝΤΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ B ΕΠΤΑΘΛΟ 6109

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

26. ΤΣΙΑΒΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ NOC ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ Ε.Β.

27. ΓΙΑΖΙΤΖΙΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ NOC ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ Ε.Β.

28. ΚΟΝΣΟΛΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ NOC ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ Ε.Β.

29. ΜΑΓΔΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ NOC ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ Ε.Β.

30. ΓΚΟΥΝΤΟΥΛΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ NOC ΔΙΚΩΠΟΣ Α.Π.

31. ΓΚΟΥΝΤΟΥΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ NOC ΔΙΚΩΠΟΣ Α.Π.

32. ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ NOC ΤΕΤΡΑΚΩΠΟΣ Α.Π.

33. ΤΣΙΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ NOC ΤΕΤΡΑΚΩΠΟΣ Α.Π.

34. ΤΖΙΑΛΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ NOC ΤΕΤΡΑΚΩΠΟΣ Α.Π.

35. ΧΡΗΣΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ NOC ΤΕΤΡΑΚΩΠΟΣ Α.Π.

ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ

36.  ΤΣΑΚΜΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ NOC C1

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

37. ΚΑΛΑΡΓΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ OQT 50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ 00.22.08

38. ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ OQT 100 ΥΠΤΙΟ 00.53.86

39. ΔΡΥΜΩΝΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ OQT 400 ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ 04.14.41

     ΔΡΥΜΩΝΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ OQT 200 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ 01.56.48

40. ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ OST 100 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ 00.53.54

     ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ OQT 200 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ 01.56.82

41. ΣΑΜΙΛΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ OST 100 ΠΡΟΣΘΙΟ 01.01.40

     ΣΑΜΙΛΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ OQT 200 ΠΡΟΣΘΙΟ 02.09.72

42. ΒΟΥΡΝΑ ΚΡΥΣΤΕΛ OQT 100 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ 00.58.39

     ΒΟΥΡΝΑ ΚΡΥΣΤΕΛ 4 Χ 100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ

43. ΔΡΑΚΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ OQT 50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ 00.25.05

     ΔΡΑΚΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ 4 Χ 100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ

44. ΝΙΑΝΓΚΟΥΑΡΑ ΝΕΡΥ OQT 50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ 00.24.93

     ΝΙΑΝΓΚΟΥΑΡΑ ΝΕΡΥ OST 100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ 00.54.98

     ΝΙΑΝΓΚΟΥΑΡΑ ΝΕΡΥ 4 x 100  ΕΛΕΥΘΕΡΟ

45. ΓΙΑΝΝΙΩΤΗΣ ΣΠΥΡΟΣ NOC 10km

46. ΛΥΜΠΕΡΤΑ ΜΑΡΙΑΝΝΑ NOC 10km

47.  ΓΙΑΡΕΝΗ ΘΕΟΔΩΡΑ ΝΟC 4Χ100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ

48.  MATΣΑ ΜΑΡΘΑ NOC   4X100 EΛΕΥΘΕΡΟ

49. BΑΖΑΙΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 200 ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ ΟST 2.01.64

50. ΓΚΟΛΟΜΕΕΦ ΚΡΙΣΤΙΑΝ 100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ OST 00.49.56

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

51. ΣΟΛΩΜΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ NOC NTOYETO

52. ΠΛΑΤΑΝΙΩΤΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ  NOC NTOYETO

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

53. ΠΑΠΑΡΟΥΝΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ NOC ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

ΤΖΟΥΝΤΟ

54. ΗΛΙΑΔΗΣ ΗΛΙΑΣ NOM 90kg

55. ΜΠΟΥΚΟΥΒΑΛΑ ΙΟΥΛΙΕΤΤΑ NOC 57kg

ΤΑΕ ΚΒΟ ΝΤΟ

56. ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ NOC Over 80kg

ΠΑΛΗ

57. ΠΡΕΒΟΛΑΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑ NOC 55kg

58. ΜΟΤΣΑΛΙΝ ΟΛΕΓΚ WR NOM 74kg

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

59. ΜΑΥΡΟΜΑΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ NOC ΣΚΗΤ

60. ΜΙΤΑΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ NOC ΣΚΗΤ

61. ΔΟΥΚΑ ΑΘΗΝΑ NOC ΑΕΡΟΒΟΛΟ ΠΙΣΤΟΛΙ

ΞΙΦΑΣΚΙΑ

62. ΒΟΥΓΙΟΥΚΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ NOM ΣΠΑΘΗ

ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΑ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗ

63. ΚΡΕΑΝΓΚΑ ΚΑΛΙΝΙΚΟΣ NOM ΑΤΟΜΙΚΟ/ΟΜΑΔΙΚΟ

64. ΓΚΙΩΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ NOM ΑΤΟΜΙΚΟ/ΟΜΑΔΙΚΟ

ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

65. ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ NOM ΑΤΟΜΙΚΟ

66. ΜΑΡΑΣ ΒΛΑΣΗΣ NOM ΑΤΟΜΙΚΟ

67. ΜΙΛΛΟΥΣΗ  ΒΑΣΩ NOM ΑΤΟΜΙΚΟ

68. ΣΑΜΑΡΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ NOC ΟΜΑΔΙΚΟ (ΑΝΣΑΜΠΛ)

69. ΖΑΦΕΙΡΙΟΥ ΜΑΡΙΑΝΘΗ NOC ΟΜΑΔΙΚΟ (ΑΝΣΑΜΠΛ)

70.  ΔΟΙΚΑ ΕΛΕΝΗ NOC ΟΜΑΔΙΚΟ (ΑΝΣΑΜΠΛ)

71. ΖΑΧΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΑ NOC ΟΜΑΔΙΚΟ (ΑΝΣΑΜΠΛ)

72. ΛΟΥΚΑΓΚΟΥ ΕΥΔΟΚΙΑ NOC ΟΜΑΔΙΚΟ (ΑΝΣΑΜΠΛ)

73. ΚΥΡΙΑΖΗ ΑΛΕΞΙΑ NOC ΟΜΑΔΙΚΟ (ΑΝΣΑΜΠΛ)

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ

74. ΤΑΜΟΥΡΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ NOC ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΔΡΟΜΟΥ

75. ΒΟΛΙΚΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ NOC ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΠΙΣΤΑΣ

76. ΒΟΛΙΚΑΚΗΣ ΖΑΦΕΙΡΗΣ NOC ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΠΙΣΤΑΣ

77. ΗΛΙΑΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ NOC OΡΕΙΝΗ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

78. ΚΑΜΠΟΥΡΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ NOC 470

79. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ NOC 470

80. ΜΙΤΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ NOC FINN

81. ΣΚΑΡΛΑΤΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ NOC RS:X

82.  ΚΟΚΚΑΛΑΝΗΣ ΒΥΡΩΝ NOC RS:X

83. ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ NOC LASER

84. ΑΓΡΑΦΙΩΤΗ ΑΝΝΑ NOC LASER RDL

85. ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΙΜΙΛΙΟΣ NOC STAR

86. ΤΣΟΤΡΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ NOC STAR

87. ΔΗΜΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ NOC 49er

88. ΠΑΤΕΝΙΩΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ NOC 49er

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ ΑΝΔΡΩΝ

89. ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ NOC

90. ΚΑΡΑΜΠΕΤΣΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ NOC

91. ΜΥΛΩΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ NOC

92. ΜΙΡΑΛΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ NOC

93. ΚΟΚΚΙΝΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ NOC

94. ΧΑΤΖΗΘΕΟΔΩΡΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΣ NOC

95. ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΓΥΡΗΣ NOC

96. ΑΦΡΟΥΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ NOC

97. ΑΦΡΟΥΔΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ NOC

98. ΔΕΛΑΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ NOC

99. ΦΟΥΝΤΟΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ NOC

100.  ΜΟΥΡΙΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ NOC

101. ΒΟΥΛΓΑΡΑΚΗΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ NOC

ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ

102. ΚΑΒΕΛΑΣΒΙΛΙ ΔΑΒΙΔ ΝΟΜ  94κ

ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ

103. ΑΡΒΑΝΙΤΗ  ΒΙΚΥ NOM

104. ΤΣΙΑΡΤΣΑΝΗ ΜΑΡΙΑ NOM

ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ

105. ΨΑΡΡΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΝΟΜ

 

Α = Α' ΟΡΙΟ NOC = ΕΘΝΙΚΗ ΠΡΟΚΡΙΣΗ

Β = Β' ΟΡΙΟ NOM = ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΗ ΠΡΟΚΡΙΣΗ

OQT = A' ΟΡΙΟ OST = B' ΟΡΙΟ

 

Πρώτη Σελίδα