Η Ονδούρα απέκλεισε την Αργεντινή!

Στο... σπίτι της η Αργεντινή μετά το 1-1 με την Ονδούρα.

H Αργεντινή ήθελε μόνο νίκη κόντρα στην Ονδούρα προκειμένου να καταφέρει να προκριθεί στα προημιτελικά του Ολυμπιακού τουρνουά ποδοσφαίρου ανδρών, αλλά έμεινε στο 1-1 και αποχαιρέτισε τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο.

Ο Λοσάνο με πέναλτι άνοιξε το σκορ για την Ονδούρα στο 75', ενώ στις καθυστερήσεις ο Μαρτίνες έφερε το ματς στα ίσα.

Πρώτη στον όμιλο τερμάτισε η Πορτογαλία μετά το 1-1 με την Αλγερία. Οι Ίβηρες, που πέρασαν στους «8» ως πρώτοι, προηγήθηκαν με το πέναλτι του Πασιένσια στο 25΄, αλλά πέντε λεπτά μετά οι Αλγερινοί ισοφάρισαν με τον Μπενκάμπλια.