Οι ελληνικές συμμετοχές της έβδομης ημέρας (12/8)

Δείτε τα αγωνίσματα στα οποία αγωνίζονται σήμερα οι Έλληνες αθλητές.

Από τις σημερινές (12/8) ελληνικές συμμετοχές ξεχωρίζει η αναμέτρηση της εθνικής μας στο πόλο κόντρα στη Βραζιλία. Με νίκη παίρνουμε όχι μόνο την πρόκριση, αλλά και την πρωτιά στον όμιλο. Ας δούμε αναλυτικά τα αθλήματα που έχουν ελληνική συμμετοχή και την ώρα διεξαγωγή τους.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

ΣΤΙΒΟΣ

Παρασκευή 12/8, 15:35

Έπταθλο (Γ): 100μ εμπόδια

Ελληνική συμμετοχή: Σοφία Υφαντίδου

Παρασκευή 12/8, 16:50

Έπταθλο (Γ): Ύψος

Ελληνική συμμετοχή: Σοφία Υφαντίδου

Παρασκευή 12/8, 17:10

Τελικός: 10.000μ (Γ)

Ελληνική συμμετοχή: Αλεξία Πάππας

Παρασκευή 12/8, 20:30

Τελικός: 20χλμ βάδην (Α)

Ελληνική συμμετοχή: Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ

Σάββατο 13/8, 02:35

Έπταθλο (Γ): Σφαιροβολία

Ελληνική συμμετοχή: Σοφία Υφαντίδου

Σάββατο 13/8, 03:20

Προκριματικά: Μήκος (Α)

Ελληνική συμμετοχή: Μίλτος Τεντόγλου

Σάββατο 13/8, 04:05

Έπταθλο (Γ): 200μ

Ελληνική συμμετοχή: Σοφία Υφαντίδου

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Παρασκευή 12/8, 15:40

Θέσεις 7-12: Τετράκωπος (Α)

Ελληνική συμμετοχή: Τετράκωπος βαριά (Γιάννη Χρήστου-Γιώργο Τζιάλλα-Γιάννη Τσίλη-Διονύση Αγγελόπουλο)

ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ

Παρασκευή 12/8, 16:00

Γκρουπ Β: 85κ (Α)

Ελληνική συμμετοχή: Θεόδωρος Ιακωβίδης

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

Παρασκευή 12/8, 16:30

Προκριματικά: Σκιτ (Α)

Ελληνική συμμετοχή: Ευθύμης Μίτας

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Παρασκευή 12/8, 19:00

Προκριματικά: 50μ ελεύθερο (Γ)

Ελληνικές συμμετοχές: Νόρα Δράκου

Παρασκευή 12/8, 21:10

Προκριματικά: 4x100μ μικτή ομαδική (Α)

Ελληνική συμμετοχή: Κριστιάν Γκολομέεφ - Ανδρέας Βαζαίος - Παναγιώτης Σαμιλίδης - Απόστολος Χρήστου

Σάββατο 13/8, 04:57

Ημιτελικά: 50μ ελεύθερο (Γ)

* Σε περίπτωση πρόκρισης της Δράκου

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Παρασκευή 12/8, 19:05

RS:X (Γ)

Ελληνικές συμμετοχές: Αγγελική Σκαρλάτου,

470 (Α)

Ελληνικές συμμετοχές: Παύλος Καγιαλής - Παναγιώτης Μάντης

Παρασκευή 12/8, 19:15

RS:X (Α)

Ελληνική συμμετοχή: Βύρων Κοκκαλάνης

Παρασκευή 12/8, 20:05

RS:X (Γ)

Ελληνική συμμετοχή: Αγγελική Σκαρλάτου

Παρασκευή 12/8, 20:15

RS:X (Α)

Ελληνική συμμετοχή: Βύρων Κοκκαλάνης

Παρασκευή 12/8, 20:30

470 (Α)

Ελληνική συμμετοχή: Παύλος Καγιαλής - Παναγιώτης Μάντης

Παρασκευή 12/8, 21:05

RS:X (Γ)

Ελληνική συμμετοχή: Αγγελική Σκαρλάτου

Παρασκευή 12/8, 21:15

RS:X (Α)

Ελληνική συμμετοχή: Βύρων Κοκκαλάνης

ΠΟΛΟ

Σάββατο 13/8, 01:30

Προκριματικά (Α): Ελλάδα - Βραζιλία

Ελληνική συμμετοχή: Εθνική ομάδα πόλο ανδρών

 

Πρώτη Σελίδα