Ποιος Τζέιμς, με αυτοκαλάθι ήρθε το διπλό στο Μιλάνο!

Ο Παναθηναϊκός επέστρεψε από την... κόλαση, πήγε το ματς με την Αρμάνι στην παράταση κι εκεί χρειάστηκε το... χέρι του Αμάτ Εμπαγιέ για να φύγει με το διπλό και το 96-95. Δείτε σε VIDEO την απίθανη φάση.

Ο Παναθηναϊκός έκανε αμέτρητα λάθη για περισσότερο από 20 λεπτά κόντρα στην Αρμάνι, όμως στο τέλος έφυγε με το... χαμόγελο και το διπλό (96-95). Αυτός που σίγουρα δεν χαμογέλασε μετά το τέλος του αγώνα, είναι ο Αμάτ Εμπαγιέ.

Στην τελευταία επίθεση των "πράσινων", ο άσος της Αρμάνι ακουμπάει ελάχιστα τη μπάλα με τα δάχτυλα και αυτή στη συνέχεια κατέληξε μέσα στο καλάθι για να γραφτεί το τελικό σκορ.

Η Ευρωλίγκα, πάντως, χρέωσε τους δυο πόντους στον Μάικ Τζέιμς, σε αντίθεση με την Ελλάδα, όπου σε ανάλογη περίπτωση οι πόντοι πάνε στον αρχηγό της ομάδας.

Στον Παναθηναϊκό μετά το... ξήλωμα του Νικ Καλάθη, πρώτος αρχηγός είναι ο Ίαν Βουγιούκας.

Δείτε τη ολόκληρη τη φάση σε βίντεο για να έχετε μία ξεκάθαρη εικόνα.