Μπασκόνια-Μάλαγα 71-81

Στο (απογοητευτικό) ντεμπούτο του Λαμάρ Οντομ με την Μπασκόνια, η Μάλαγα έστησε το δικό της πάρτι στη Βιτόρια και επικράτησε εύκολα με 71-81.

Με τα αγωνιστικά χάλια που έχει εφέτος η Μπασκόνια, όχι ο Οντομ , ούτε καν ο Τζέιμς και ο Ντουράντ μπορούν να τη σώσουν. Η Μάλαγα πήρε από την αρχή το προβάδισμα (16-26 το 1ο δεκάλεπτο), συνέχισε ακόμα ένα επί μέρους 8-21 στο 2ο και με το εντυπωσιακό 24-47 του ημιχρόνου εξασφάλισε από νωρίς τη νίκη.

Η Μπασκόνια μείωσε μέχρι και τους 8 αλλά σε πολύ προχωρημένο χρονικό σημείο αφού μόνο ο Νοτσιόνι και ο Σαν Εμετέριο απειλούσαν το αντίπαλο καλάθι. Οσο για τον Οντομ; Επαιξε μόλις 6 λεπτά στο πρώτο ημίχρονο και είχε 0/1 σουτ, 2 ριμπάουντ και 1 λάθος.

Τα δεκάλεπτα: 16-26, 24-47, 50-60, 71-81

Μπασκόνια: Μαϊνόλντι 6, Νοτσιόνι 18, Οντομ, Χάνγκα 3, Ντιόπ 3, Σαν Εμετέριο 17, Πλάις 8, Ερτέλ 6, Γέλινεκ 3, φαν Οστρουμ, Κοσέρ 10.

Μάλαγα: Σαμπόνις 4, Ουρτασούν 10, Κάλογουεϊ 6, Σουάρες 8, Γκρέιντζερ 9, Τούλσον 14, Κουζμίνσκας 11, Ντράγκιτς 2, Κανέρ-Μέντλεϊ 12, Στίματς 7.