Γκούμας: "Τίποτα δεν κρίθηκε ακόμα"

Ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα και τη διαχείριση του παιχνιδιού στο δεύτερο ημίχρονο δήλωσε ο Γιάννης Γκούμας μετά τη νικηφόρα πρεμιέρα της Εθνικής Νέων στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα 2016.

Η Εθνική Νέων άρχισε με το 2-0 επί της Ουκρανίας την προσπάθεια διάκρισης στο EURO U19, που φιλοξενείται στην Ελλάδα, και ο Γιάννης Γκούμας μίλησε γι' αυτό.

Ο ομοσπονδιακός προπονητής τόνισε: " Πετύχαμε μια μεγάλη νίκη απέναντι σε έναν δυνατό αντίπαλο. Οι Ουκρανοί μάς δυσκόλεψαν αρκετά μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Είχαν την κατοχή στην αρχή του ματς, όμως εμείς καταφέραμε να σκοράρουμε στην πρώτη καλή μας στιγμή.

Στο δεύτερο ημίχρονο και με τις αλλαγές που κάναμε, καταφέραμε να ισορροπήσουμε το παιχνίδι και στο τέλος να πάρουμε μια σπουδαία νίκη, με καλό σκορ. Οφείλουμε να κρατήσουμε χαμηλούς τόνους για τη συνέχεια και να έχουμε καθαρό μυαλό, καθώς δεν κρίθηκε τίποτα ακόμα. Αξίζουν συγχαρητήρια στα παιδιά για την ψυχή και το πάθος τους στον αγώνα".