Τέταρτος ο Άρης, με ΑΕΚ στα πλέι οφ. Μπήκε 8άδα ο Κόροιβος

Με διπλό στο Ρέθυμνο ο Άρης κατέκτησε την τέταρτη θέση στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος και θα έχει πλεονέκτημα έδρας στο ζευγάρωμα με την πέμπτη ΑΕΚ. Στα πλέι οφ ο νεοφώτιστος Κόροιβος. Όλα τα ζευγάρια των πλέι οφ.

ΚΑΟΔ - ΑΕΚ 66-77

Νίκη για διαφορετικούς λόγους ήθελαν ΚΑΟΔ και ΑΕΚ, μόνο που στο φινάλε και ανεξάρτητα με το τι συνέβη στο παρκέ, και ο μεν και η δε... έχασαν. Ο ΚΑΟΔ δεν μπόρεσε να κοιτάξει στα μάτια την Ένωση και σε συνδυασμό με τη νίκη του Κοροίβου έμεινε εκτός πλέι οφ, ενώ η ομάδα του Ντράγκαν Σάκοτα, παρά τη σχετικά εύκολη επικράτησή της ελλείψει μάλιστα Μπονσού, δεν ευνοήθηκε από το διπλό του Άρη στο Ρέθυμνο και κατετάγη πέμπτη.

Τα δεκάλεπτα: 13-19, 26-43, 50-61, 66-77

ΚΑΟΔ: Τρότερ 10, Χάρις 4, Γεωργακάκης 2, Άτκινς 2, Όντομ 12(2τρ, 9ρ), Σπυριδωνίδης 2, Μισέλ 4, Ζάρας 15(1), Λο 5(1), Χρυσικόπουλος 4, Τσαλδάρης 3, Παπαμακάριος 3

ΑΕΚ: Ουιλμπέκιν 5(1), Παπαντωνίου 1, Ντελινικάιτις 7(1), Σάκοτα 10(7ρ), Κασελάκης, Χέρστον 11(1), Σαρικόπουλος 12(5), Αθηναίου 9(1), Μιλόσεβιτς 14(1τρ, 6ρ), Ίνγκλις 8(2)

Ρέθυμνο - Άρης 66-69

Ο Άρης λίγο έχυσε την καρδάρα με το γάλα, αλλά στο φινάλε είχε την τύχη με το μέρος του. Μολονότι η ομάδα του Πρίφτη είχε σταθερό προβάδισμα, ακόμη και διψήφιων τιμών, το ματς έγινε ντέρμπι με αποτέλεσμα να κριθεί στις τελευταίες κατοχές. Με το σκορ στο 66-68 ο Βεζένκοφ έκανε λάθος, αλλά Καλαμπόκης και Σάφτεναρ έχασαν δύο εύκολα λέι απ. Ο Νέιμικ πέτυχε 1/2 βολές, αλλά το ελεύθερο τρίποντο του Φαγέ δεν βρήκε καν σίδερο και οι "κίτρινοι" σφράγισαν με την τέταρτη θέση στην κανονική περίοδο μια σεζόν ανανέωσης και σωστής δουλειάς.

Τα δεκάλεπτα: 20-17, 28-38, 44-54, 66-69

Ρέθυμνο: Σχίζας, Κουμπούρας 2, Σάφτεναρ 8(10ρ), Κάουνσιλ 8(1), Άλεν, Καλαμπόκης 18(3/7τρ), Φαγέ 15(1τρ, 11ρ), Σίνης, Χίλαρης 2, Κράβιτς 2, Χόλις 11(1τρ, 6ρ)

Άρης: Πάσαλιτς 6(2τρ, 9ασ), Ριντ 2, Τόμας 11(3/5τρ), Χαρίσης 6, Βεζένκοφ 17(1τρ, 5ρ), Νέιμικ 12, Μούρτος 2, Σίμτσακ 2, Αντεγκμπόγιε 11(2)

Κόροιβος - Κολοσσός 81-73

Μεγάλη στιγμή για τον Κόροιβο, αφού στην πρώτη σεζόν του στη μεγάλη κατηγορία εξασφάλισε θέση στα πλέι οφ. Το κίνητρο της ομάδας του Χάρη Μαρκόπουλου αποδείχθηκε πολύ πιο ισχυρό από το αντίστοιχο του Κολοσσού (που έπαιξε χωρίς τον ηγετικό Ουότερς) και παρά την αντεπίθεση των Ρόδιων, κατέκτησε τη μεγάλη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 18-20, 43-36, 63-53, 81-73

Κόροιβος: Μάτζετ 15(4/7τρ, 7ασ), Μάρσαλ 9(1), Γιαννακίδης 8(2τρ, 5ρ), Αγγελόπουλος 3(1τρ, 6ρ), Παπαπέτρου, Μπάουερς 11(1τρ, 6ρ, 6ασ), Βασίλιεβιτς 13(2), Κανονίδης 2, Ρούμπιο 19(11ρ), Γαλιώτος 1, Μπάτης, Βαρδακαστάνης

Κολοσσός: Τολιόπουλος 4, Λαρεντζάκης 9, Μανωλόπουλος 3(1), Σμιθ 4, Στεφανίδης 4(1/7δ, 0/3τρ), Λίντεν 12(3/4τρ), Σκοτ 11(3/4τρ), Τσάμης 20(2), Χάγκινς 6(7ρ), Ρόμπινσον

ΠΑΟΚ - Τρίκαλα 105-73

Απέναντι σε μια ομάδα που αφέθηκε μετά την εξασφάλιση της παραμονής ο ΠΑΟΚ είχε εύκολο έργο και έδειξε τις διαθέσεις του ενόψει των πλέι οφ. Ήταν η έκτη σερί νίκη της ομάδας του Σούλη Μαρκόπουλου, η οποία δικαίως εξασφάλισε την τρίτη θέση της κανονικής περιόδου ανεξάρτητα από την κοιλιά στα μέσα της περιόδου.

Τα δεκάλεπτα: 33-22, 63-37, 81-61, 105-73

ΠΑΟΚ: Λάνγκφορντ 8, Λιάπης 11(3/5τρ), Τσόχλας 7(1τρ, 8ασ), Δέδας 22(6/7τρ, 5ρ, 4ασ), Μαργαρίτης 2, Κόττας 8, Όντουμ 2, Βον 12(6ρ), Σιναντίνοβιτς 9(2), Χαριτόπουλος 10(5ρ), Σαλούστρος 14(2τρ, 8ρ, 4ασ)

Τρίκαλα: Ίνγκραμ 8(1τρ, 5ρ, 7ασ), Νικολόπουλος, Τρέισι 28(3/5τρ, 9ρ), Τσούπκοβιτς 13(2/7τρ), Σπανός 3, Καμαριώτης, Ματαλών 9(1), Βαρυτιμιάδης 9, Χουχούμης, Γιαννούλης, Λίντκβιστ 3

Πανιώνιος - Κηφισιά 89-98

Σ' ένα ελεύθερο παιχνίδι, αφού κίνητρο βαθμολογικό δεν υπήρχε, η Κηφισιά επιβλήθηκε 98-89 του Πανιωνίου στο κλειστό της Νέας Σμύρνης και έκλεισε νικηφόρα τη σεζόν που δεν είχε σχέση με την προηγούμενη. Πολύ πίσω από ανταγωνισμό οι "κυανέρυροι", υποβιβάστηκαν με 15 σερί ήττες.

Τα δεκάλεπτα: 23-25, 47-50, 63-72, 89-98

Πανιώνιος: Πετρόπουλος 2, Βεργίνης 10, Σίχεϊ 7(5ασ), Σπυρόπουλος 11(1), Στραντ 5(1), Οικονομόπουλος 5(1), Μπιλής 7(1), Σταμάτης 11(2), Γεωργιάδης 2, Ταμπς 29(6/8τρ), Μωραΐτης

Κηφισιά: Κόβινγκτορ, Πόποβιτς 18(2/3τρ, 5ασ), Πεσάκοβιτς 22(3/6τρ), Μαυροειδής 11(10ρ, 4ασ), Ψαθάς 19, Μελισσαράτος 10(6ρ), Ντέιβις 14(2), Μπάρλος 4, Βασιλόπουλος

16:47
Η κανονική περίοδος στην ΣΚΡΑΤΣ Basket League ολοκληρώνεται αυτό το σαββατοκύριακο (9-10/05) με τη διεξαγωγή της 26ης αγωνιστικής.
16:50
Στο παιχνίδι που ολοκληρώνει το σημερινό πρόγραμμα, ο Ολυμπιακός υποδέχεται τον Πανελευσινιακό (09/05, 19:00) στο τελευταίο τεστ πριν από το Final Four της Μαδρίτης.
17:03
Ρέθυμνο - Άρης: Ο Χαρίσης μειώνει σε 3-2 (57").
17:04
ΚΑΟΔ - ΑΕΚ: Ο Αθηναίου σκοράρει, κερδίζει φάουλ από τον Άτκινς, ευστοχεί στη συμπληρωματική βολή και διαμορφώνει το 0-3 (17").
17:05
ΚΑΟΔ - ΑΕΚ: Ο Αθηναίου φτάνει τους 5 συνεχόμενους πόντους, για το 1-5. Ο Μισέλ μειώνει σε 3-5, με κάρφωμα.
17:06
Ρέθυμνο - Άρης: Ο Βεζένκοφ σκοράρει πίσω από τα 6μ.75 και μειώνει σε 7-5 (3'08").
17:07
Πανιώνιος - Νέα Κηφισιά: Ισοπαλία (9-9) στο παιχνίδι, μετά από περίπου τέσσερα λεπτά αγώνα. Ο Πεσάκοβιτς έχει πετύχει ήδη 5 πόντους.
17:07
Ρέθυμνο - Άρης: Ο Κάουνσιλ ισοφαρίζει σε 8-8 για τους γηπεδούχους (3'54").
17:08
ΠΑΟΚ - Τρίκαλα: Στο +8 (14-6) ο "Δικέφαλος" στο τετράλεπτο, με τον Λιάπη να έχει 2/2 τρίποντα, συνεχίζοντας τις καλές εμφανίσεις των τελευταίων εβδομάδων
17:09
Ρέθυμνο - Άρης: Ο Χαρίσης (4π.) δίνει το προβάδισμα στους Θεσσαλονικείς (8-10). Απαντάει άμεσα ο Χόλις πίσω από τα 6μ.75, για το 11-10 (5'05").
17:10
Kόροιβος-Κολοσσός: Ένα τεχνικό πρόβλημα δεν έχει κάνει δυνατή τη στατιστική κάλυψη, έως αυτήν τη στιγμή
17:10
Πανιώνιος - Νέα Κηφισιά: Οι άμυνες δεν δείχνουν να λειτουργούν καλά στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τώρα το προβάδισμα, με τρίποντο του Πεσάκοβιτς (15-16 στο 7').
17:10
ΚΑΟΔ - ΑΕΚ: Ο Σάκοτα διαμορφώνει το 3-8 (3'18").
17:12
Ρέθυμνο - Άρης: Ο Φαγιέ (4π.) διαμορφώνει το 13-10, με κάρφωμα (5'27").
17:13
Kόροιβος-Κολοσσός: Ο Κανονίδης χάνει κάρφωμα και το σκορ παραμένει 11-10, μετά το σερί 5-0 των γηπεδούχων
17:14
ΚΑΟΔ - ΑΕΚ: Ο Αθηναίου (6π.) στέλνει τη διαφορά στο +9 (5-14), στα 4'54" για τη λήξη της πρώτης περιόδου στο "Δ. Κραχτίδης".
17:14
ΠΑΟΚ - Τρίκαλα: Ο Τρέισι παίζει... μόνος του την άμυνα του ΠΑΟΚ, αρφού έχει πετύχει 16/19 πόντους της ομάδας του, στα πρώτα εφτά λεπτά. Παρόλ' αυτά, οι γηπεδούχοι είναι αυτοί που έχουν το προβάδισμα (25-19)
17:15
Ρέθυμνο - Άρης: Ο Φαγιέ (7π.) δίνει λύσεις πίσω από τα 6μ.75 και οι Κρητικοί προηγούνται με 18-13 (7'45").
17:15
ΚΑΟΔ - ΑΕΚ: Ο Ζάρας μειώνει σε 7-15 για τους Δραμινούς.
17:16
Kόροιβος-Κολοσσός: 13-16 στο 7.07 και υπάρχει διακοπή ρεύματος στο γήπεδο
17:17
Πανιώνιος - Νέα Κηφισιά: Ο Πεσάκοβιτς με τον Πόποβιτς είναι αυτοί που έχουν πάρει τη μπαγκέτα, για τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι προηγούνται με +5 (20-25) λίγο πριν το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου
17:17
Ρέθυμνο - Άρης: Ο Κράβιτς διαμορφώνει το 20-15 για τους γηπεδούχους που διατηρούν σταθερά το προβάδισμα στο σκορ.
17:19
ΠΑΟΚ - Τρίκαλα: Στο +7 (28-21) ο ΠΑΟΚ, με ένα λεπτό να μένει για το τέλος. Στις βολές ο Χρήστος Σαλούστρος, που κέρδισε το φάουλ στο λόου ποστ.
17:20
Πανιώνιος - Νέα Κηφισιά: Με τρίποντο του Οικονομόπουλου, οι "κυανέρυθροι" μειώνουν στο σουτ τη διαφορά (23-25), στο φινάλε της πρώτης περιόδου.
17:22
Ρέθυμνο - Άρης: Ο Φαγιέ (9π.) δίνει το προβάδισμα στους γηπεδούχους (22-21, 11'36").
17:23
Ρέθυμνο - Άρης: Ο Καλαμπόκης σκοράρει σε "νεκρό" χρόνο για το 24-25.
17:25
ΚΑΟΔ - ΑΕΚ: Ο Τρότερ κερδίζει φάουλ από τον Αθηναίου όμως αστοχεί και στις δυο βολές. Παραμένει το 11-17 για τους φιλοξενούμενους.
17:25
Κόροιβος-Κολοσσός:Tέλος πρώτης περιόδου στην Αμαλιάδα. Οι Ρόδιοι προηγούνται 18-20
17:26
ΚΑΟΔ - ΑΕΚ: Ο Τρότερ διαμορφώνει το 13-19, με το οποίο ολοκληρώθηκε η πρώτη περίοδος στη Δράμα.
17:27
ΠΑΟΚ - Τρίκαλα: Ο ΠΑΟΚ ξεφεύγει με +13 (37-24) στο ξεκίνημα της δεύτερης περιόδου, με τον Λάνγκφορντ να καρφώνει τη μπάλα στο καλάθι των Τρικάλων. Ο Σαλούστρος (11π.) είναι ο πρώτος σκόρερ των γηπεδούχων, την ώρα που ο Τρέισι (17π.) έχει ώρα να σκοράρει...
17:32
Πανιώνιος - Νέα Κηφισιά: Σταθερά ψηλός ο ρυθμός της αναμέτρησης, με την ομάδα του Ηλία Παπαθεοδώρου να μην χάνει το προβάδισμα. Οι "κόκκινοι" έχουν 12/20 δίποντα και 3/8 τρίποντα, μετά από 18 λεπτά αγώνα.
17:34
ΠΑΟΚ - Τρίκαλα: Το σκορ έχει πάρει την ανιούσα, για τους γηπεδούχους. Ο ΠΑΟΚ φτάνει στο +21 (47-26), με τον Δέδα να έχει 11 πόντους με 3/3 τρίποντα. Συνολικά, οι παίκτες του Σούλη Μαρκόπουλου σουτάρουν με 7/13 πίσω από τη γραμμή των 6μ75.
17:37
Ρέθυμνο - Άρης: Ο Βεζένκοφ στέλνει τη διαφορά στο +10 (28-38, 19'11").
17:37
Πανιώνιος - Νέα Κηφισιά: Τέλος πρώτου ημιχρόνου, με τη Νέα Κηφισιά να έχει το πάνω χέρι (48-45)
17:40
Κόροιβος-Κολοσσός: To σκορ είναι 25-30 στα μέσα της δεύτερης περιόδου
17:40
Ρέθυμνο - Άρης (28-38 ημίχ.)
Τα δεκάλεπτα
: 20-17, 28-38.
Ρέθυμνο (Σκουρτόπουλος): Σχίζας, Κουμπούρας, Σάφτενααρ 4, Κάουνσιλ 6 (1), Άλεν, Καλαμπόκης 2, Φαγιέ 9 (1), Σίνης, Κράβιτς 2, Χόλις 5 (1).
Άρης (Πρίφτης): Πάσαλιτς 3 (1), Ριντ, Τόμας 5 (1), Χαρίδης 6, Βεζένκοφ 11 (1), Νέιμικ 7, Μούρτος, Σίμτσακ, Αντεγκμπόγιε 6 (2).
17:41
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (12/22 δίποντα, 6/12 τρίποντα, 3/4 βολές, 10 ριμπάουντ, 12 ασίστ, 4 λάθη, 3 κλεψίματα): Πετρόπουλος, Βεργίνης, Σιχέι 6, Σπυρόπουλος 4, Στρναντ 3 (1), Οικονομόπουλος 5 (1), Μπιλλής 5 (1), Σταμάτης 5 (1), Ταμπς 13 (2).
ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ (16/21 δίποντα, 3/7 τρίποντα, 7/8 βολές, 16 ριμπάουντ, 16 ασίστ, 7 λάθη, 2 κλεψίματα): Κόβινγκτον, Πόποβιτς 7 (1), Πεσάκοβιτς 10 (1), Μαυροειδής 2, Ψαθάς 8, Μελισσαράτος 10, Ντέιβις 9 (1), Μπάρλος 2, Βασιλόπουλος.
17:42
ΠΑΟΚ - Τρίκαλα: Έχει ξεφύγει στο σκορ ο ΠΑΟΚ, με το +24 (59-35) του 19ου λεπτού να είναι ενδεικτική της κακής άμυνας των φιλοξενούμενων.
17:42
ΚΑΟΔ - ΑΕΚ: Ο Μιλόσεβιτς ευστοχεί σε τρίποντο και στέλνει τη διαφορά στο +14 (20-34). Απομένου 4'12" για τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου στη Δράμα.
17:44
ΠΑΟΚ - Τρίκαλα: Το πρώτο εικοσάλεπτο ολοκληρώνεται, με τον ΠΑΟΚ στο +26 (63-37)
17:45
ΚΑΟΔ - ΑΕΚ: Ο Μιλόσεβιτς κερδίζει φάουλ από τον Όντομ και διαμορφώνει το 20-37 με 2/2 βολές.
17:46
ΚΑΟΔ - ΑΕΚ: Ο Μισέλ κερδίζει φάουλ από τον Ίνγκλις και μειώνει σε 21-39 με 1/2 βολές.
17:47
ΚΑΟΔ - ΑΕΚ: Ο Όντομ σκοράρει πίσω από τα 6μ.75 (24-39, 18'21") και ο Ντράγκαν Σάκοτα καλεί τάιμ άουτ.
17:50
ΚΑΟΔ - ΑΕΚ: Ο Σάκοτα διαμορφώνει το 26-43, με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στη Δράμα.
17:59
Ρέθυμνο - Άρης: Ο Βεζένκοφ (13π.) διαμορφώνει το 34-43, στο 23'31".
18:01
Ρέθυμνο - Άρης: Ο Καλαμπόκης (7π.) ευστοχεί σε τρίποντο και το Ρέθυμνο μειώνει σε 37-43.
18:05
Ρέθυμνο - Άρης: Ο Καλαμπόκης κερδίζει φάουλ από τον Νέιμικ και μειώνει σε 38-45 με 1/2 βολές. Απομένουν 4'44" για να ολοκληρωθεί η τρίτη περίοδος στο "Μ. Μερκούρη".
18:07
Ρέθυμνο - Άρης: Ο Ριντ σκοράρει έπειτα από ασίστ του Πάσαλιτς και στέλνει τη διαφορά στο +10 (40-50, 26'30").
18:12
ΚΑΟΔ - ΑΕΚ: Στο +17 (28-45, 22'05") η ΑΕΚ, με καλάθι του Ντελινινκάιτις.
18:13
Ρέθυμνο - Άρης: Ο Σάφτενααρ (6π.) μειώνει σε 44-54, στα 28" για τη λήξη της τρίτης περιόδου.
18:18
Ρέθυμνο - Άρης: Ο Φαγιέ σταματάει τον αιφνιδιασμό του Άρη, με φάουλ στον Βεζένκοφ. Παραμένει το 44-54 στα 8'35" για τη λήξη.
18:19
Πανιώνιος - Νέα Κηφισιά: Μπήκαμε στα τελευταία οκτώ λεπτά της αναμέτρησης, με τη Νέα Κηφισιά να μένει μπροστά στο σκορ. Ο Ταμπς (27π.) είναι εντυπωσιακός, αλλά απελπιστικά μόνος στην επίθεση.
18:19
Ρέθυμνο - Άρης: Στο +12 (44-56) ο Άρης, με καλάθι του Σίμτσακ.
18:20
ΠΑΟΚ - Τρίκαλα: Στο φινάλε της τρίτης περιόδου, ο ΠΑΟΚ παραμένει σε ρόλο οδηγού (81-61), δείχνοντας να έχιε "καθαρίσει" το παιχνίδι. Οι Δέδας (19π.) και Σαλούστρος (14π.) ηγούνται για τον "Δικέφαλο"
18:21
ΚΑΟΔ - ΑΕΚ: Ο Όντομ (8π.) μειώνει σε 38-50 στα 4'12" για τη λήξη της τρίτης περιόδου.
18:24
Ρέθυμνο - Άρης: Ο Αλέξανδρος Βεζένκοφ στέλνει ξανά τη διαφορά στο +10 (48-58, 34'42") για τους "κίτρινους".
18:24
Πανιώνιος - Νέα Κηφισιά: Ο Σπυρόπουλος καρφώνει τη μπάλα, μειώνοντας στους δέκα (77-87)
18:26
Ρέθυμνο - Άρης: Ο Καλαμπόκης μειώνει σε 50-58 και φτάνει τους 10 πόντους. Απομένουν 4''22" για τη λήξη του αγώνα στο "Μ. Μερκούρη".
18:27
ΚΑΟΔ - ΑΕΚ: Ο Ζάρας απαντάει στο τρίποντο του Χέρστον (48-59).
18:29
Ρέθυμνο - Άρης: Ο Φαγιέ μειώνει σε 56-64, με φόλοου, στα 2'32" για τη λήξη.
18:29
18:30
Ρέθυμνο - Άρης: Στο +10 (56-66) οι "κίτρινοι" με καλάθι του Βεζένκοφ. Ο Καλαμπόκης απαντάει άμεσα με τρίποντο για το 59-66 στα 1'55" πριν από το τέλος του αγώνα.
18:32
KAOΔ - ΑΕΚ: Ο Ουίλμπεκιν διαμορφώνει το 50-61, με το οποίο ολοκληρώθηκε η τρίτη περίοδος στη Δράμα.
18:32
Τελικό σκορ: Πανιώνιος - Νέα Κηφισιά 89-98
18:33
Ρέθυμνο - Άρης: Ο Σάφτενααρ (8π.) μειώνει σε 66-68 στα 24" για τη λήξη και ο Δημήτρης Πρίφτης καλεί τάιμ άουτ!
18:35
ΚΑΟΔ - ΑΕΚ: Ο Όντομ ευστοχεί σε τρίποντο και μειώνει σε 55-63 στα 8'11" για τη λήξη.
18:35
Ρέθυμνο - Άρης: Καλή άμυνα από το Ρέθυμνο, η μπάλα εκτός παρκέ από τα χέρια του Βεζένκοφ και επίθεση για τους Κρητικούς στα 22" για τη λήξη (66-68)! Τάιμ άουτ.
18:38
Ρέθυμνο - Άρης: Ο Σάφτενααρ αστοχεί κάτω από το καλάθι! Ο Νέιμικ στις βολές, στα 6".
18:39
Ρέθυμνο - Άρης: Στο 66-69 ο Άρης, με 1/2 βολές του Νέιμικ. Τάιμ άουτ για το Ρέθυμνο, στα 6" για τη λήξη.
18:40
Ρέθυμνο - Άρης: Ο Φαγιέ αστοχεί σε τρίποντο και ο Άρης πανηγυρίζει τη σπουδαία νίκη με 66-69. Έτσι οι "κίτρινοι" σφραγίζουν την τέταρτη θέση στην τελική κατάταξη.
18:42
ΚΑΟΔ - ΑΕΚ: Ο Ουίλμπεκιν σκοράρει πίσω από τα 6μ.75 και διαμορφώνει το 56-66.
18:45
ΚΑΟΔ - ΑΕΚ: Ο Σάκοτα διαμορφώνει το 61-68 με 2/2 βολές.
18:48
ΚΑΟΔ - ΑΕΚ: Ο Ντελινινκάιτις ευστοχεί σε τρίποντο και διαμορφώνει το 61-72 στα 2'18" για τη λήξη.
18:54
ΚΑΟΔ - ΑΕΚ: Τέλος αγώνα στη Δράμα. Η ΑΕΚ επικράτησε με 66-77 και τερμάτισε στην 5η θέση της κατάταξης.