Καβάλα

Αρκαδικός - Καβάλα 74-68

Τελ. ανανέωση : 02/04/16 17:57

Νίκη παραμονής πέτυχε ο Αρκαδικός στην Τρίπολη επί της Καβάλας με 74-68. Υποβιβάστηκε και μαθηματικά η ομάδα του Στιβ Γιατζόγλου.

Καβάλα - Παναθηναϊκός 76-82

Τελ. ανανέωση : 27/03/16 18:45

Ο Παναθηναϊκός υποτίμησε την Καβάλα και έχανε έως το 27'. Αντέδρασε πάντως και νίκησε 82-76 περιμένοντας πλέον το αποτέλεσμα του ντέρμπι στο Αλεξάνδρειο για να ξέρει αν θα ελπίζει στην πρωτιά της κανονικής περιόδου.

Κολοσσός Ρόδου - Καβάλα 98-79

Τελ. ανανέωση : 19/03/16 18:14

Ο Κολοσσός μετέτρεψε σε περίπατο την αναμέτρηση με την Καβάλα, επικρατώντας με 98-79 και πλέον, μετά την ήττα του ΠΑΟΚ, κάνει όνειρα πεντάδας! Με το 1,5 πόδι στην Α2 η ομάδα του Στιβ Γιατζόγλου.

Καβάλα - Ρέθυμνο 103-102 παρ.

Τελ. ανανέωση : 12/03/16 18:03

Νίκη μεγάλης βαθμολογικής σημασίας πέτυχε η Καβάλα, η οποία επικράτησε στην παράταση του Ρεθύμνου με 103-102!

Ολυμπιακός - Καβάλα 115-61

Τελ. ανανέωση : 29/02/16 19:14

Τέταρτη 100άρα για τον Ολυμπιακό στο πρωτάθλημα! Με ουσία και θέαμα οι "ερυθρόλευκοι" σκόρπισαν με το διαστημικό 115-61 την Καβάλα και περιμένουν την Μπασκόνια σ' ένα ματς δίχως αύριο στην Ευρωλίγκα. Διψήφιοι σε πόντους έξι παίκτες του Σφαιρόπουλου, εντυπωσιακή η διαφορά στα ριμπάουντ (51-20).

Καβάλα - Άρης 71-77

Τελ. ανανέωση : 20/02/16 17:48

Ο Άρης σπατάλησε διαφορά 17 πόντων και κινδύνευσε με κάζο στην Καβάλα. Άντεξε πάντως και νίκησε 77-71 παραμένοντας στο κυνήγι της τρίτης θέσης στην κανονική περίοδο. Έκτη σερί επιτυχία για τους "κίτρινους" πριν από το μεγάλο ματς με την ΑΕΚ.

Κηφισιά - Καβάλα 83-79

Τελ. ανανέωση : 17/02/16 17:44

Σε ένα απίστευτο παιχνίδι στο "Ζηρίνειο", η Κηφισιά, αν και βρισκόταν πίσω στο σκορ σε όλο το πρώτο ημίχρονο, πήρε τη νίκη κόντρα στην Καβάλα με 83-79 και εδραιώθηκε στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας.

Καβάλα - ΑΕΚ 55-65

Τελ. ανανέωση : 13/02/16 17:53

Μέσα από την άμυνά της η ΑΕΚ βρήκε τον τρόπο να νικήσει 65-55 στην Καβάλα και με έξι σερί επιτυχίες να διατηρηθεί στην τρίτη θέση της Basket League.

Απόλλων Π.-Καβάλα 66-59

Τελ. ανανέωση : 06/02/16 17:47

Η Καβάλα το πάλεψε για ένα σπουδαίο διπλό, αλλά ο Απόλλων Πάτρας πήρε τελικά τη νίκη με τον Μέιερ να σκοράρει το καθοριστικό καλάθι στο τέλος.

Kόροιβος-Καβάλα 72-78

Τελ. ανανέωση : 30/01/16 17:53

Σπουδαίο διπλό στην Αμαλιάδα για την Καβάλα. Η ομάδα του Στιβ Γιατζόγλου έφυγε με το 78-72 και παραμένει ζωντανή στη μεγάλη μάχη αποφυγής του υποβιβασμού.

Καβάλα - Τρίκαλα 90-72

Τελ. ανανέωση : 23/01/16 17:46

Βαθμολογική "ανάσα" πήρε η Καβάλα, επικρατώντας των Τρικάλων με 90-72 στην 15η αγωνιστική της Basket League.

Λαύριο - Καβάλα 99-63

Τελ. ανανέωση : 16/01/16 17:46

Το Λαύριο εκμεταλλεύτηκε το τρομερό δεύτερο ημίχρονο και "κατατρόπωσε" με 99-63 την αδύναμη Καβάλα, κάνοντας αποφασιστικό βήμα για την παραμονή στην Basket League. Σε "μπελάδες" οι φιλοξενούμενοι που παραμένουν με μόλις μία νίκη.

ΠΑΟΚ - Καβάλα 71-60

Τελ. ανανέωση : 09/01/16 17:45

Με όπλο του την καλή άμυνα, ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 71-60 της Καβάλας και διεύρυνε το νικηφόρο του σερί στην Basket League στα τέσσερα ματς. Κορυφαίος για τον Δικέφαλο ο Βασιλειάδης με 16 πόντους.

Καβάλα-Αρκαδικός 85-74

Τελ. ανανέωση : 02/01/16 18:05

Ο Στιβ Γιατζόγλου είχε υποσχεθεί ότι η Καβάλα θα τα δώσει όλα κόντρα στον Αρκαδικό και το έκανε. Νίκησε 85-74 και μπήκε με το δεξί στη νέα χρονιά. Αυτή ήταν η πρώτη επιτυχία μετά από 10 σερί ήττες!

Παναθηναϊκός - Καβάλα 88-54

Τελ. ανανέωση : 23/12/15 17:43

Με το εμφατικό 88-54 επί της Καβάλας ο Παναθηναϊκός έδωσε συνέχεια στο νικηφόρο σερί του στο πρωτάθλημα και παρέμεινε μόνος πρώτος στην κορυφή. Ο Γιώργος Παπαγιάννης έκανε νταμπλ-νταμπλ με 15 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Καβάλα - Κολοσσός 72-85

Τελ. ανανέωση : 19/12/15 17:57

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη και πέμπτη συνολικά στη Basket League πανηγύρισε ο Κολοσσός Ρόδου, ο οποίος επικράτησε εύκολα εκτός έδρας της Καβάλας με 72-85.

Ρέθυμνο - Καβάλα 84-74

Τελ. ανανέωση : 05/12/15 17:44

Βαθμολογική "ανάσα" πήρε το Ρέθυμνο που επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας εντός έδρας της Καβάλας με 84-74.

Ο Γιάννης Σφαιρόπουλος μίλησε για την αμυντική προσήλωση των παικτών του στο μεγαλύτερο κομμάτι του παιχνιδιού με την Καβάλα, ενώ ο Στιβ Γιατζόγλου για την ανάγκη ενίσχυσης του ρόστερ.

Καβάλα - Ολυμπιακός 57-71

Τελ. ανανέωση : 29/11/15 18:07

Παρά το μικρό ροτέισον, ο Ολυμπιακός πέρασε νικηφόρα (71-57) από την Καβάλα και έπιασε την ΑΕΚ στην κορυφή της Basket League, πριν από το μεταξύ τους ντέρμπι στο ΣΕΦ (6/12). Ουραγός παρέμεινε η ομάδα του Στιβ Γιατζόγλου.

Άρης-Καβάλα 68-50

Τελ. ανανέωση : 21/11/15 17:50

Ο Άρης νίκησε εύκολα την Καβάλα 68-50, στο ντεμπούτο του Γιατζόγλου στον πάγκο των φιλοξενούμενων.

Έχοντας πλήρη επίγνωση της δυσκολίας που έχει η αποστολή που ανέλαβε, ο Στηβ Γιατζόγλου παρουσιάστηκε από την Καβάλα, εκφράζοντας τη βεβαιότητά του πως η ομάδα θα σωθεί. "Όποιος δεν με ξέρει ας με ψάξει στο google", είπε στους παίκτες στην προπόνηση.

Καβάλα-Κηφισιά 72-77 παρ.

Τελ. ανανέωση : 14/11/15 18:25

Με τον Ανδρέα Γλυνιαδάκη να κάνει ντεμπούτο και να δίνει σημαντικές βοήθειες, η Κηφισιά πήρε διπλό στην έδρα της Καβάλας επικρατώντας 77-72 στην παράταση.

ΑΕΚ - Καβάλα 80-72

Τελ. ανανέωση : 07/11/15 17:17

Η ΑΕΚ μπήκε δυνατά στο τρίτο δεκάλεπτο, άνοιξε την εύθραυστη διαφορά και επικράτησε εύκολα της Καβάλας με 80-72 στο κλειστό των Ολυμπιακών Εγκαταστάσεων.

Καβάλα-Απόλλων Π. 72-91

Τελ. ανανέωση : 31/10/15 18:06

H πρώτη νίκη του Απόλλωνα Πάτρας στην εφετινή Α1 ήταν εκκωφαντική. Στο ντεμπούτο του Κώστα Μέξα στον πάγκο τους, οι Πατρινοί σκόρπισαν την Καβάλα εκτός έδρας με 91-72.