Άρης - Κηφισιά 78-60

Το πρώτο βήμα πρόκρισης στα ημιτελικά της Basket League έκανε ο Άρης που επικράτησε με 78-60 της Κηφισιάς στο "Nick Galis Hall". Απόλυτος πρωταγωνιστής για τους "κίτρινους" ήταν ο Ντόμινικ Γουότερς που έκανε απίστευτα πράγματα στην τέταρτη περίοδο.

ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Έτσι κρίθηκε

Η Κηφισιά ξεκίνησε καλύτερα στο πρώτο δεκάλεπτο και με τους Κασελάκη και Ελ Αμίν να είναι ιδιαίτερα εύστοχοι, έφτασε στο 20-13. Η αντεπίθεση όμως του Άρη άρχισε στη δεύτερη περίοδο. Παίζοντας καλή άμυνα και με βοήθεια τη φωνή των φιλάθλων τους, οι "κίτρινοι" γύρισαν το ματς και προηγήθηκαν (33-30). Το ημίχρονο ωστόσο τους βρήκε στο -2 από την Κηφισιά (33-35).

Η ομάδα του Πρίφτη ανέβασε ακόμη περισσότερο την απόδοσή της στο δεύτερο μέρος. Τα τρίποντα άρχισαν να... μπαίνουν και κάπως έτσι ήρθε και το 52-48 στη λήξη της τρίτης περιόδου. Εκεί που το παιχνίδι όμως ξέφυγε ήταν στα μισά του τέταρτου δεκαλέπτου. Ο Γουότερς είχε ένα σερί 7 συνεχόμενων πόντων που "ξεκόλλησε" τον Άρη και τον έβαλε σε θέση ισχύος.

Η διαφορά ξεπέρασε για πρώτη φορά τους 10 πόντους (64-53), ενώ έφτασε και μέχρι τους 19 (78-59), ένα λεπτό πριν το φινάλε. Με το τελικό 78-60, ο Άρης έκανε το πρώτο βήμα πρόκρισης στα ημιτελικά της Basket League και πλέον ταξιδεύει στην Αθήνα για το δεύτερο ματς της σειράς.

Ο άνθρωπος του αγώνα

Ο Ντόμινικ Γουότερς αποδείχθηκε καθοριστικός για τον Άρη στην τελευταία περίοδο. Συνολικά πέτυχε 18 πόντους και μοίρασε πέντε ασίστ.

Το φύλλο του αγώνα

Μόνο εύκολος αντίπαλος δεν ήταν για τον Άρη η Κηφισιά. Οι φιλοξενούμενοι το πάλεψαν μέχρι και την τέταρτη περίοδο, όμως εκεί το σερί των "κιτρίνων" τους "σκότωσε". Πάντως το δεύτερο παιχνίδι αναμένεται με μεγάλο ενδιαφέρον.

Το στατιστικό του αγώνα

Το LIVE

17:40
Καλησπέρα σε όλους και σε όλες, παρέα θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Άρη με την Κηφισιά για τα playoffs της Basket League ΣΚΡΑΤΣ
17:41
Οι "κίτρινοι" καλούνται να εκμεταλλευτούν το πλεονέκτημα έδρας που έχουν στον α' γύρο των playoffs αφού τερμάτισαν στην τρίτη θέση της regular season. Η Κηφισιά ολοκλήρωσε στην έκτη θέση και θα πρέπει να κάνει το "μπρέικ" στο Nick Galis Hall για να έχει αυτή το πάνω χέρι για πρόκριση στα ημιτελικά
17:44
Στη regular season, η ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη νίκησε τους "κόκκινους" τόσο στη Θεσσαλονίκη όσο και στην Αθήνα
17:46
Αγωνιστικά προβλήματα για τους δύο προπονητές δεν υπάρχουν, αφού άπαντες είναι ετοιμοπόλεμοι
17:47
Παρεμπιπτόντως, οι "κίτρινοι" εντός έδρας έχουν ηττηθεί μόνο από τον Παναθηναϊκό και τον Ολυμπιακό
17:48
Αρκετός κόσμος βρίσκεται ήδη στο Nick Galis Hall για την αποψινή αναμέτρηση
17:49
Σε περίπου δέκα λεπτά θα ξεκινήσει η αναμέτρηση, με τους παίκτες των δύο ομάδων να συνεχίζουν την προθέρμανσή τους
17:54
Σήμερα (16/4), διεξάγεται επίσης το ντέρμπι "δικεφάλων" στο ΟΑΚΑ. Η ΑΕΚ υποδέχεται τον ΠΑΟΚ, επίσης για την προημιτελική φάση των playoffs
17:55
Πέντε λεπτά έμειναν για την έναρξη της αναμέτρησης στο Nick Galis Hall με τους φίλους του Άρη να συνεχίζουν να έρχονται στο γήπεδο
17:57
Γεμάτο κατά το ήμισυ είναι μέχρι στιγμής το γήπεδο
17:59
Ο Άρης θα ξεκινήσει το παιχνίδι με τους Ουάιτ, Ουότερς, Χάγκινς, Μούρτο και ΜακΝιλ
17:59
Η βασική πεντάδα της Κηφισιάς αποτελείται από τους Στίγκερς, Σταμάτη, Κασελάκη, Χογκ και Γλυνιαδάκη
18:01
Όλα έτοιμα για το τζάμπολ
18:01
0'10'' - Γρήγορο καλάθι από τον Σταμάτη (0-2)
18:02
0'30'' - Χαμένη η πρώτη προσπάθεια από τους γηπεδούχους, που επιχείρησαν κάτι... εντυπωσιακό με τον Χάγκινς, δίχως όμως αποτέλεσμα
18:03
0'50'' - Με 1/2 βολές του Χογκ, η Κηφισιά αυξάνει το προβάδισμά της (0-3)
18:04
1'04'' - Σειρά του ΜακΝιλ να σκοράρει από τη γραμμή των βολών (1-3)
18:04
1'43'' - Εξαιρετική άμυνα από τους φιλοξενούμενους, που υποχρεώνουν σε κακό σουτ τον Ουάιτ
18:05
2'05'' - Χαμένο αριστερό χουκ από τον Γλυνιαδάκη, η μπάλα στα χέρια του Ουότερς
18:05
2'25'' - Σκοράρει για τρεις ο ΜακΝιλ, δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του (4-3)
18:06
2'50'' - Πολύ δύσκολο σουτ του Χογκ από τη γωνία, που θα βρει όμως τον στόχο (4-5)
18:06
3'13'' - Δεύτερο σερί τρίποντο από τους γηπεδούχους, με τον Ουάιτ (7-5)
18:06
3'30'' - Κλέψιμο του Μούρτου
18:07
4'09'' - Τάπα του Γλυνιαδάκη στον Ουάιτ, κι ο Μούρτος κάνει φάουλ στον Κασελάκη στην άλλη πλευρά του παρκέ
18:08
4'31'' - Λήξη των 24'' της επίθεσης της Κηφισιάς
18:09
4'40'' - Ισοφαρίζει εν συνεχεία όμως ο Γλυνιαδάκης, πριν ο ΜακΝιλ σκοράρει ξανά -για δύο (9-7)
18:09
5'15'' - Ο ΜακΝιλ κλέβει την μπάλα από τον Γλυνιαδάκη και κερδίζει το φάουλ από τον Στίγκερς
18:10
Τηλεοπτικό τάιμ άουτ στο Nick Galis Hall
18:11
Οι παίκτες του Άρη έχουν 1/3 δίποντα, 2/4 τρίποντα και 1/2 βολές μέχρι στιγμής, ενώ αυτοί της Κηφισιάς μετρούν 3/8 δίποντα και 1/2 βολές
18:12
5'31'' - Διπλή χαμένη ευκαιρία από Χάγκινς και Ουάιτ, που περνά ανεκμετάλλευτη
18:12
Ο Ελ Αμίν περνά στη θέση του Σταμάτη, κι ο Σίμτσακ σε αυτή του Χάγκινς
18:12
5'50'' - Άστοχος για τρεις ο Ελ Αμίν
18:14
6'50'' - Εντυπωσιακό κάρφωμα του Ουάιτ, μετά την άλεϊ ουπ πάσα του ΜακΝιλ (11-7)
18:16
7'05'' - Θα μειώσει ο Κασελάκης με 1/2 βολές (11-8)
18:16
7'48'' - Τρίποντο του Γκίκα από τα εννιά μέτρα, για την ισοφάριση (11-11)
18:16
8'10'' - Ο ΜακΝιλ χάνει το μακρινό λέι απ, μαζεύει την μπάλα ο Χογκ
18:17
8'27'' - Καλάθι δύο πόντων από τον Σίμτσακ
18:17
8'55'' - Δεύτερο σερί τρίποντο από τον Γκίκα, που δίνει το προβάδισμα στην Κηφισιά (13-14)
18:18
9'30'' - Κι αυτό μέσα! Ο Γκίκας φτάνει τα 3/3 τρίποντα και δημιουργεί το +4 (13-17) για την ομάδα του Ηλία Παπαθεοδώρου, που θα έχει μία ακόμη ευκαιρία αφού οι γηπεδούχοι κάνουν λάθος
18:19
9'58'' - Ο Κασελάκης παίρνει... παράδειγμα από τον συμπαίκτη του και σκοράρει για τρεις στην εκπνοή της πρώτης περιόδου (13-20)
18:19
Τέλος πρώτης περιόδου: Άρης - Κηφισιά 13-20
18:20
Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν την πρώτη περίοδο έχοντας 4/4 τρίποντα (τα τρία από τον Γκίκα) για να αποκτήσουν το +7
18:21
ΑΡΗΣ: 3/7 δίποντα, 2/8 τρίποντα, 1/2 βολές, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 λάθη, 1 τάπα.
ΚΗΦΙΣΙΑ: 3/9 δίποντα, 4/5 τρίποντα, 2/4 βολές, 10 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 3 λάθη, 1 κλέψιμο, 1 τάπα.
18:22
10'30'' - Ο Σμιθ σκοράρει για πρώτη φορά, πηγαίνοντας τη διαφορά στο +9 (13-22) υπέρ της ομάδας του, πριν ο Σίμτσακ απαντήσει με δύσκολο καλάθι δύο πόντων (15-22)
18:23
11'08'' - Ο Γκίκας δοκιμάζει ξανά από την περιφέρεια, αλλά αυτή τη φορά είναι άστοχος. Ριμπάουντ από τον ΜακΝιλ
18:23
11'30'' - Ο Ζάρας κάνει airball, αλλά ο Σίμτσακ μαζεύει την μπάλα και σκοράρει ξανά (17-22)
18:24
11'50'' - Πολύ δύσκολο καλάθι από τον Κασελάκη, που σκοράρει με σουτ εκτός ισορροπίας (17-24)
18:24
12'13'' - Ο Κοέν ποστάρει τον Κασελάκη και θα πετύχει δύο πόντους (19-24)
18:26
12'46'' Ο Κοέν με χουκ μείωσεν την διαφορά στους τρεις για τον Άρη (21-24).
18:27
13'53'' Δυο χαμένες βολές για τον Στίγκερς.
18:29
14'07'' - Ο Κοέν θα βάλει 2/2 βολές και θα ρίξει τη διαφορά στον πόντο (23-24)
18:29
Τάιμ άουτ από τον Ηλία Παπαθεοδώρου, που βλέπει την ομάδα του να δέχεται έξι σερί πόντους στα τελευταία δύο λεπτά. Όλοι από τον Κοέν, που κάνει εξαιρετική δουλειά από το "4"
18:31
Σε άμυνα ζώνης ο Άρης πλέον στο παιχνίδι
18:32
15'20'' - Οι "κίτρινοι" διευρύνουν ακόμη περισσότερο το σερί τους (10-0) και φτάνουν στο +3 (27-24)
18:33
Οι παίκτες του Ηλία Παπαθεοδώρου επιμένουν να σουτάρουν από την περιφέρεια, μόνο που πλέον δεν δικαιώνονται
18:33
16'23'' - Μειώνει ο Χρυσικόπουλος (27-26) με το πρώτο του αποψινό καλάθι
18:34
17'03'' - Η Κηφισιά προηγείται προς στιγμήν, αλλά ο Ουότερς σκοράρει άμεσα για τρεις (30-28)
18:35
Εκατέρωθεν τα καλάθια πλέον, με το παιχνίδι να έχει πιο γρήγορο ρυθμό στα τελευταία λεπτά
18:35
Σειρά του Δημήτρη Πρίφτη να καλέσει τάιμ άουτ στο παιχνίδι
18:38
17'39'' - Τρίποντο από τον Ζάρα που πηγαίνει τη διαφορά στο +5 (33-28)
18:39
Αντιαθλητικό φάουλ από τον Ουάιτ και τεχνική ποινή στον Γλυνιαδάκη
18:40
18'07'' - Ο Ουάιτ θα χάσει τη βολή της τεχνικής ποινής, ενώ ο Γλυνιαδάκης θα βάλει 2/2 βολές από το αντιαθλητικό φάουλ που του έγινε (33-30)
18:41
18'35'' - Ο Μούρτος δεν θα βρει τον στόχο από τα 6μ75
18:41
18'48'' - Ο Κασελάκης ισοφαρίζει με σουτ τριών πόντων (33-33)
18:41
19'09'' - Κακή επίθεση από τον Χάγκινς, που αστοχεί εκτός ισορροπίας
18:41
19'30'' - Άστοχος κι ο Γκίκας, για τρεις
18:42
19'42'' - Ο Άρης έχει 7'' για να επιτεθεί, με τον Δημήτρη Πρίφτη να καλεί τάιμ άουτ
18:44
19'50'' - Ο Ζάρας αστοχεί σε σουτ τριών πόντων, με τον ίδιο να κάνει φάουλ στον Κασελάκη. Ήταν το τέταρτο ομαδικό για τον Άρη
18:44
19'58'' - Σειρά του Ηλία Παπαθεοδώρου να καλέσει τάιμ άουτ με 2.2'' να μένουν για το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου
18:46
Εξαιρετικό play από τους φιλοξενούμενους με τον Κασελάκη να παίρνει την μπάλα μόνος του κάτω από το καλάθι και να σκοράρει
18:46
18:46
Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Άρης - Κηφισιά 33-35
18:48
ΑΡΗΣ: Ουάιτ 5 (1), Ουότερς 5 (1), Χάγκινς 4, Μούρτος, ΜακΝιλ 6, Ξανθόπουλος, Πελεκάνος, Ζάρας 3 (1), Κοέν 6, Σίμτσακ 6.
ΚΗΦΙΣΙΑ: Στίγκερς, Σταμάτης 2, Κασελάκης 11 (2), Χογκ 4, Γλυνιαδάκης 6, Γκίκας 9 (3), Χρυσικόπουλος 2, Σμιθ 2, Ελ Αμίν.
18:49
ΑΡΗΣ9/18 δίποντα, 4/15 τρίποντα, 3/6 βολές, 18 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 2 λάθη, 1 κλέψιμο, 1 τάπα.
18:55
Καλύτερη η Κηφισιά μέχρι στιγμής, εκμεταλλεύεται πλήρως τη νωθρότητα των αντιπάλων της, μα κυρίως την έλλειψη ενέργειας που παρουσιάζουν οι γηπεδούχοι
18:55
Ο Γκίκας με τον Κασελάκη είναι οι πλέον καθοριστικοί παίκτες για τους "κόκκινους", την ώρα που ο Άρης κρατήθηκε κοντά στο σκορ χάρη στους Σίμτσακ και Κοέν, στα μισά της δεύτερης περιόδου
18:59
Οι παίκτες των δύο ομάδων βρίσκονται στους πάγκους για τις τελευταίες οδηγίες πριν την έναρξη του β' μέρους
19:01
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο Nick Galis Hall, με την Κηφισιά να έχει την πρώτη κατοχή
19:02
20'30'' - Ο Σταμάτης αστοχεί για τρεις, αλλά ο Χογκ μαζεύει το επιθετικό ριμπάουντ και καρφώνει με δύναμη στα μούτρα του Χάγκινς (33-37)
19:02
21'05'' - Ο ΜακΝιλ σκοράρει για τρεις, μειώνοντας στον πόντο (36-37)
19:03
21'27'' - Από ένα φάουλ σε Ουότερς και Γκίκα, η κατοχή πάντως βρίσκεται στα χέρια των φιλοξενούμενων
19:03
21'30'' - Ακόμη ένα καλάθι από τον Κασελάκη (36-39)
19:04
21'50'' - Ισοπαλία στο Nick Galis Hall με τον Μούρτο να βρίσκει τον στόχο από την περιφέρεια (39-39)
19:04
22'11'' - Αντιαθλητικό φάουλ του Γκίκα στον ΜακΝιλ, με τον πρώτο να βάζει τρικλοποδιά στον δεύτερο
19:05
Ο ΜακΝιλ έχει 2/2 βολέςκ αι δίνει το προβάδισμα στον Άρη (41-39)
19:07
22'56'' - Ο Χογκ αστοχεί, αλλά ο Σμιθ είναι "εκεί" να μαζέψει το επιθετικό ριμπάουντ και να ισοφαρίσει (41-41)
19:09
23'12'' - Ο Χάγκινς αστοχεί δις από τη γραμμή των βολών
19:09
23'31'' - Καλάθι δύο πόντων από τον ΜακΝιλ, που "ζεσταίνεται" στο δεύτερο ημίχρονο (43-41)
19:10
23'45'' - Ο Σμιθ ισοφαρίζει εκ νέου αφού είναι αλάνθαστος από τη γραμμή των βολών (43-43)
19:11
24'11'' - Ο Ελ Αμιν παραμένει άποντος στο παιχνίδι, αλλά κλέβει την μπάλα από τον Μούρτο και βοηθάει έτσι σημαντικά την Κηφισιά στο πίσω μέρος του παρκέ
19:12
25'15'' - Τάιμ άουτ από τον Δημήτρη Πρίφτη, που βλέπει την ομάδα του να μην έχει ακόμη ρυθμό στο παιχνίδι, παρά το επιθετικό "ξέσπασμα" του ΜακΝιλ
19:14
Άμα τη επιστροφή των παικτών στο παρκέ, ο Ουάιτ έχει 2/2 βολές (45-43)
19:15
25'50'' - Τρίποντο από τον Ουότερς για το +5 (48-43) του Άρη, με τον κόσμο των γηπεδούχων να παίρνει τα πάνω του και να φωνάζει πιο δυνατά πλέον
19:17
26'13'' - Ο Σίμτσακ είναι αλάνθαστος από τη γραμμή των βολών κι ο Άρης φτάνει στο +7 (50-43)
19:19
26'30'' - Μειώνει με 1/2 βολές ο Χογκ (50-44)
19:19
27'00'' - Σειρά του Ξανθόπουλου να πάει στη γραμμή των βολών, με τον βραχύσωμο γκαρντ να έχει 2/2 (52-44)
19:21
27'22'' - Ο Γλυνιαδάκης μειώνει για την Κηφιισά, που δεν τα παρατάει (52-46)
19:21
27'45'' - Τάπα του Στίγκερς στον Ουότερς
19:23
28'15'' - Ο Χογκ έχει 0/2 βολές, ενώ στην εξέλιξη της φάσης ο Κοέν θα κλέψει την πάσα του Κασελάκη
19:23
28'40'' - Άστοχος από την περιφέρεια ο ΜακΝιλ, με τον Άρη να έχει 7/20 τρίποντα απόψε
19:23
28'48'' - Κακό σουτ τριών πόντων από τον Κασελάκη
19:24
29'12'' - Airball από τον Στίγκερς σε σουτ τριών πόντων
19:25
29'38'' - Χαμένη προσπάθεια από τον Σίμτσακ
19:25
29'59'' - Καλάθι από τον Χογκ στην εκπνοή του δεκαλέπτου!
19:25
Τέλος τρίτης περιόδου: Άρης - Κηφισιά 52-48
19:27
ΑΡΗΣ: 10/21 δίποντα, 7/20 τρίποντα, 11/16 βολές, 27 ριμπάουντ, 11 ασίστ, 8 λάθη, 3 κλεψίματα, 1 τάπα.
ΚΗΦΙΣΙΑ: 13/30 δίποντα, 5/20 τρίποντα, 7/14 βολές, 31 ριμπάουντ, 12 ασίστ, 9 λάθη, 4 κλεψίματα, 2 τάπες.
19:28
30'40'' - Ο Άρης έχει την πρώτη επίθεση της τελευταίας περιόδου, με τον Σίμτσακ να σκοράρει για δύο (54-48)
19:30
31'47'' - Βιαστικές επιλογές από τους παίκτες των δύο ομάδων στο τελευταίο λεπτό, με το σκορ να μην αλλάζει. Παραμένει στο +6 (54-48) η ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη.
19:31
22'15'' - Ο Χογκ καρφώνει την μπάλα μετά την εξαιρετική ασίστ του Κασελάκη και μειώνει στους τέσσερις (54-50)
19:33
32'56'' - Φάουλ του Ξανθόπουλου στον Ελ Αμίν λίγο πριν εκπνεύσουν τα 24'' της επίθεσης των φιλοξενούμενων
19:34
33'10'' - Ο ΜακΝιλ έχει 1/2 βολές και αυξάνει λίγο το προβάδισμα του Άρη (55-50)
19:35
34'04'' - Ο Γλυνιαδάκης σκοράρει μετά από επιθετικό ριμπάουντ που πήρε και μειώνει στους τρεις (55-52)
19:37
34'31'' - Ο Ουότερς έχει 2/2 βολές και πηγαίνει τη διαφορά ξανά στο +5 (57-52)
19:38
34'49'' - Ο Γκίκας πηγαίνει στη γραμμή, αλλά θα βάλει μόνο τη μία (57-53)
19:38
35'12'' - Ο Ουότερς σκοράρει με σουτ από μέση απόσταση, ενώ αμέσως μετά θα βρει τον στόχο κι από τα 6μ75 (62-53)
19:39
Τάιμ άουτ από τον Ηλία Παπαθεοδώρου που βλέπει τους γηπεδούχους να ξεμακραίνουν στο σκορ
19:40
Ο Ντόμινικ Ουότερς γίνεται έτσι ο πρώτος σκόρερ του αγώνα με 15 πόντους, με 2/4 δίποντα, 3/3 τρίποντα και 2/2 βολές
19:40
35'35'' - Οι γηπεδούχοι "πατούν το γκάζι" και με τον Ουάιτ φτάνουν τη διαφορά το +11 (64-53) για πρώτη φορά απόψε!
19:41
36'05'' - Ο Γκίκας αποβάλλεται με πέντε φάουλ, στη θέση του ο Σταμάτης
19:42
36'30'' - Άστοχος από τη γωνία ο Ξανθόπουλος, μαζεύει το αμυντικό ριμπάουντ ο Κασελάκης
19:42
36'34'' - Καλάθι δύο πόντων από τον Στίγκερς (64-55), με τον Δημήτρη Πρίφτη να καλεί αμέσως τάιμ άουτ
19:45
37'40'' - Στο +15 (70-55) ο Άρης που "καθαρίζει" το παιχνίδι, αφού η Κηφισιά μοιάζει ανήμπορη να αντιδράσει πλέον
19:48
37'54'' - O Σταμάτης σκοράρει με 1/2 βολές για να ρίξει τη διαφορά (70-56)
19:49
38'32'' - Ο Ξανθόπουλος σκοράρει για τρεις (73-56) και "τελειώνει" το παιχνίδι στο Nick Galis Hall
19:50
38'50'' - Ο Δήμας σκοράρει κι αυτός για τρεις, η διαφορά πηγαίνει στο +18 (76-58) και κάπως έτσι οι "κίτρινοι" θα κάνουν το 1-0 στη σειρά των προημιτελικών της Basket League ΣΚΡΑΤΣ
19:52
39'41'' - Ο Ουάιτ θα καρφώσει την μπάλα στο καλάθι της Κηφισιάς για το +19 (78-59)
19:52
39'50'' - Ο Κασελάκης σκοράρει με 1/2 βολές (78-60)
19:52
Οι γηπεδούχοι δεν θα εκδηλώσουν την τελευταία τους επίθεση
19:53
Τελικό σκορ: Άρης - Κηφισιά 78-60
19:54
Ο Άρης φτάνει στη νίκη, με το τελικό +18 να είναι πάντως πλασματικό, αφού το παιχνίδι ήταν ντέρμπι μέχρι το 35ο λεπτό. Τότε ήταν που ο Ουότερς πήρε την "μπαγκέτα" και με εφτά σερί πόντους "καθάρισε" το παιχνίδι για την ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη