Νίκη με καλό Κουφό οι Kings, κέρδισαν και τους Spurs οι Bucks

Ο Κώστας Κουφός ήταν εξαιρετικός κόντρα στους Pistons και βοήθησε τους Kings να κερδίσουν μετά από τρία σερί ανεπιτυχή αποτελέσματα. Άρρωστος ο Giannis, οι Bucks όμως πήραν και τους Spurs! Νέο σόου από Harden, ήττα για Cavaliers.

koufos

Πολλά παιχνίδια τα ξημερώματα της Τετάρτης (11/1) για τον μαγικό κόσμο του NBA. Ας ξεκινήσουμε με τους Έλληνες που ενδιαφέρουν περισσότερο. Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν άρρωστος και χρησιμοποιήθηκε μόλις εννέα λεπτά, χωρίς να σκοράρει όμως μοίρασε δυο ασίστ και μάζεψε δυο ριμπάουντ.

Οι Bucks με εξαιρετικό Beasley (28π) κέρδισαν 109-107 τους Spurs, γυρνώντας το ματς από το 105-107 στο τελευταίο λεπτό.

Πάμε και στον Κώστα Κουφό, ο οποίος με 12 πόντους και 8 ριμπάουντ ήταν από τους καλύτερους της ομάδας του, που κέρδισε μετά από τρεις σερί ήττες τους Pistons. Στα άλλα παιχνίδι τώρα, οιθ Cavaliers αν και είχαν την... αγία τριάδα (LeBron, Love, Irving) έχασαν από τους εξαιρετικούς Jazz που φέτος δείχνουν ακόμα καλύτεροι.

Μία ακόμα σπουδαία εμφάνιση και triple-double έκανε ο James Harden στο ματς της ημέρας κόντρα στους Hornets. H ομάδα του Houston επικράτησε με 121-114 με τον Αμερικανό άσο να μετρά 40 πόντους, 15 ριμπάουντ και 10 ασίστ.