Οι Big Three των Cavs δεν επέστρεψαν την ανατροπή

Το παιχνίδι της βραδιάς έγινε ανάμεσα σε Celtics και Cavaliers με τους "κέλτες" να επιστρέφουν από διαφορά 20 πόντων, όμως ο Kyrie Irving, πριν τραυματιστεί, πέτυχε δυο σημαντικά καλάθια δίνοντας τη νίκη στους Big Three με 124-118.

Kyrie Irving

Χορταστικό παιχνίδι στην "Quicken Loans Arena" με τους Cavs να είναι καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, όμως στην τρίτη περίοδο οι Celtics άρχισαν να μαζεύουν μία διαφορά 20 πόντων! Έτσι φτάνοντας προς το τέλος, οι γηπεδούχοι πήγαν να... αυτοκτονήσουν.

Δυο περίπου λεπτά πριν το τέλος η διαφορά έπεσε στον ένα πόντο με τον Irving να αναλαμβάνει δράση και με δυο προσωπικά καλάθια, να δίνει ανάσα στους Cavaliers. Ο Kyrie Irving δεν τελείωσε τον αγώνα και αποχώρησε (δεν έχει κάτι σοβαρό), όμως οι James ( 23 πόντοι, 11 ασίστ, 8 ριμπάουντ) και Love ( 30 πόντοι, 15 ριμπάουντ) ήταν εύστοχη από τις βολές στο τέλος και πήραν σημαντική νίκη.

Στα άλλα παιχνίδια οι Grizzlies διέλυσαν τους Thunder, ενώ Heat και Lakers συνέχισαν τις απογοητευτικές τους εμφανίσεις.