Οι Νικς "έλιωσαν" τους Σπερς, θετικός Κουφός στη νίκη των Κινγκς

Παίζοντας τρομερή άμυνα οι Νιου Γιοκ Νικς επιβλήθηκαν με 94-90 των Σαν Αντόνιο Σπερς στο "Μάντισον Σκουέαρ Γκάρντεν". Νίκη για για τους Σακραμέντο Κινγκς του Κώστα Κουφού, ο οποίος ήταν θετικός.

Μεταμορφωμένοι ήταν οι Νιου Γιορκ Νικς στο παιχνίδι κόντρα στους Σαν Αντόνιο Σπερς. Η ομάδα που δέχτηκε κατά σειρά 111, 121, 119 και 131 πόντους στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια της (όλα ήττες), αίφνης έπαιξε άμυνα και κράτησε το συγκρότημα του Πόποβιτς κάτω από τους 100 πόντους για να πάρει τελικά τη νίκη με 94-90.

O Καρμέλο δεν ξεκίνησε καλά το παιχνίδι, αλλά ανέβασε στροφές στο δεύτερο ημίχρονο, πέτυχε 25 πόντους και μάζεψε 7 ριμπάουντ. Ο Ντέρικ Ρόουζ σημείωσε 18 πόντους, ενώ ο Κρίσταπς Πορζίνγκις είχε απολογισμό 16 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 κοψίματα.

Στο άλλο ματς της ημέρας οι Σακραμέντο Κινγκς του Κώστα Κουφού επικράτησαν με 105-99 των Νιου Ορλίνς Πέλικανς. Ο Έλληνας σέντερ αγωνίστηκε για 15:28 λεπτά πετυχαίνοντας 4 πόντους, ενώ μάζεψε και 7 ριμπάουντ και μοίρασε 1 ασίστ.