Ούτε ο... Τόμας πίστευε πως έπαιξε τόσο καλά!

Ο Αϊζάια Τόμας αγωνίστηκε για πρώτη φορά μετά από επτά μήνες σε επίσημο αγώνα και ήταν... δυναμίτης! Η αποθέωση στην "Quicken Loans Arena" και η φοβερή του ατάκα για την επιστροφή του.

thomas lillard AP IMAGES

Το παιχνίδι των Καβαλίερς με τους Μπλέιζερς ήταν σημαδιακό για τους γηπεδούχους, αφού, επιτέλους, ο Αϊζάια Τόμας μετά από αρκετούς μήνες υπομονής έκανε το επίσημο ντεμπούτο του. Και τι ντεμπούτο! Νίκη 127-110 με τον Αμερικανό να πραγματοποιεί σπουδαία εμφάνιση.

Σε 19 λεπτά χρόνου συμμετοχής μέτρησε 17 πόντους και 3 ασίστ, ενώ υπήρξαν φάσεις που δεν φοβήθηκε την έντονη επαφή με αντιπάλους. Ήταν τόσο καλός μάλιστα, που ούτε και ο ίδιος μπορούσε να το πιστέψει!

" Να πω την αλήθεια, ούτε κι εγώ πίστευα πως θα έπαιζα τόσο καλά απόψε", είπε μετά το παιχνίδι ο 28χρονος άσος.

Ο Τόμας αποθεώθηκε από τους φίλους των Καβαλίερς τόσο την ώρα που πέρασε στο παρκέ στην πρώτη περίοδο στη θέση του Καλντερόν, όσο και στην τέταρτη με ολόκληρο το γήπεδο να σηκώνεται στο... πόδι!