Super Giannis, ήττα για Bucks

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έκανε τα πάντα για τη νίκη (33π), όμως οι Bucks δεν απέφυγαν την ήττα από τους Hawks. Νέο triple-double από τους James Harden και Russell Westbrook. Τραγικοί Knicks που πέτυχαν 8 πόντους στην 3η περίοδο!

Giannis

Λίγα και καλά παιχνίδια από το βράδυ της Κυριακής μέχρι τα ξημερώματα της Δευτέρας. Ξεκινάμε με ένα περίεργο παιχνίδι ανάμεσα σε Knicks και Raptors. Τραγικοί οι πρώτοι σε μία ακόμα αναμέτρηση, αφού βρέθηκαν να χάνουν με 28 πόντους στο τέλος της 3ης περιόδου.

Το παράδοξο, μάλιστα, είναι πως στο τρίτο 12λεπτο πέτυχαν μόλις 8 πόντους! Τελικά μάζεψαν κάπως τη διαφορά με το ματς να λήγει 101-116. Από εκεί και πέρα οι Bucks γνώρισαν την ήττα από τους Hawks με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να μετρά 33 πόντους, 8 ριμπάουντ και 6 ασίστ.

Σπουδαία εμφάνιση από τους Thunder με τρομερό Westbrook (36 πόντους, 11 ριμπάουντ, 10 ασίστ), όπως και για τους... ασταμάτητους Rockets που πέτυχαν 137 πόντους!