Τα είχαν με τον ρέφερι, αλλά όχι για κάποια φάση

Παράπονα από το διαιτητή Μπλάνα είχαν στον Αστέρα Τρίπολης, αλλά όχι για το λόγο που φαντάζεστε.

SUPERLEAGUE / ÁÓÔÅÑÁÓ ÔÑÉÐÏËÇÓ - ÐÁÍÁÉÔÙËÉÊÏÓ / / (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: REPORTER IMAGES / EUROKINISSI)
Αστέρας Παναιτωλικός EUROKINISSI

Οι διαμαρτυρίες για τις διαιτητικές αποφάσεις δεν είναι ασυνήθιστο γεγονός, ούτε καν ελληνικό φαινόμενο.

Μόνο που συνήθως περιορίζονται σε συγκεκριμένα γεγονότα. Κάποιο γκολ που δεν μέτρησε, ένα πέναλτι υπέρ ή κατά, ένα οφσάιντ, άντε και την υπερβολική αυστηρότητα ενός ρέφερι.

Στον Αστέρα είχαν άλλου είδους παράπονα από τον Μεσσήνιο Γιώργο Μπλάνα που σφύριξε το ματς με τον Παναιτωλικό, την Κυριακή στο "Θ.Κολοκοτρώνης".

Σύμφωνα με τους Αρκάδες " έκανε περισσότερες καθυστερήσεις από τους ίδιους τους ποδοσφαιριστές, σπαταλώντας υπερβολικό χρόνο για να σημειώσει τις κάρτες που επέδειξε στους φιλοξενούμενους".

Γενικά οι "κιτρινομπλέ" είχαν θέματα με το χρόνο που τους "έτρωγαν", αφού - όπως έλεγαν χαρακτηριστικά- και οι ποδοσφαιριστές του Παναιτωλικού έπεφταν συνεχώς στο χορτάρι για να κερδίσουν λεπτά και κρατήσουν το 0-0 με το οποίο στο φινάλε έφυγαν από την Τρίπολη.