Το ρεκόρ του Παναθηναϊκού που προβληματίζει

Ο Παναθηναϊκός έκανε ρεκόρ τη φετινή σεζόν σε μία στατιστική κατηγορία, όμως ο Μαρίνος Ουζουνίδης βλέποντας τους αριθμούς πρέπει να έχει βγάλει... καπνούς! Διαβάστε τις λεπτομέρειες.

SUPERLEAGUE / ΠΑΟ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ / / (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΚΡΥΔΗΜΑΣ / EUROKINISSI)
mounier villafanies EUROKINISSI

Παίζοντας ουσιαστικά χωρίς κλασικό επιθετικό, λόγω του τιμωρημένου Γκιγιέρμο Μολίνς, ο Παναθηναϊκός κατάφερε να κερδίσει 2-0 τον Πλατανιά σκοράροντας όμως μόνο από την άσπρη βούλα!

Στο συγκεκριμένο παιχνίδι οι "πράσινοι" έκαναν ρεκόρ τη φετινή περίοδο στις τελικές προσπάθειες μετρώντας 25, περισσότερες κατά 11 σε σχέση με το παιχνίδι κόντρα στην ΑΕΛ! Το αξιοπερίεργο βέβαια είναι πως τα δυο τέρματα προήλθαν από τις εκτελέσεις πέναλτι του Βιγιαφάνιες.

Είναι κάτι που τόνισε και ο Μαρίνος Ουζουνίδης στις δηλώσεις του στην NOVA μετά το τέλος του αγώνα, λέγοντας πως έλειψε το καθαρό μυαλό στην τελική ενέργεια.

Ας δούμε αναλυτικά όλα τα παιχνίδια του Παναθηναϊκού στην Super League Σουρωτή και σε παρένθεση τις τελικές για κάθε ομάδα.

: Παναθηναϊκός - Πλατανιάς 1-1 (8-5)

: Παναθηναϊκός - Λεβαδειακός 0-0 (9-12)

: Κέρκυρα- Παναθηναϊκός 1-0 (6-8)

: Παναθηναϊκός - Απόλλων Σμύρνης 1-0 (10-6)

: Παναιτωλικός - Παναθηναϊκός 2-0 (9-10)

: Παναθηναϊκός - ΠΑΣ Γιάννινα 2-0 (9-7)

7η: Παναθηναϊκός - ΑΕΛ 2-1 (14-6)

: Λαμία - Παναθηναϊκός 1-1 (9-10)