Οπαδοί πέταξαν κότες σε ματς του Νάτσο Σκόκο!

Έγινε κι αυτό στην Αργεντινή. Η Νιούελς διέλυσε 6-1 την Σαν Μάρτιν, με τον Νάτσο Σκόκο να βάζει δυο γκολ και να βγάζει μία ασίστ, όμως οι οπαδοί των "λεπρών" πέταξαν στον αγωνιστικό χώρο δυο κότες (VIDEO&PHOTO).

kotes

Μόλις στο 1ο λεπτό ο Μάξι Ροντρίγκες έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και κάπου εκεί ξεκίνησε το πάρτι της Νιούελς. Βέβαια ο έμπειρος μεσοεπιθετικός δεν μπόρεσε να το χαρεί, καθώς τραυματίστηκε και έφυγε με δάκρυα λίγα λεπτά αργότερα!

Την ίδια στιγμή οπαδοί της Νιούελς βρήκαν την ευκαιρία να πετάξουν στον αγωνιστικό χώρο δυο κότες(!) με κασκόλ της Ροσάριο Σεντράλ. Τα δυο άτυχα πτηνά δείχνουν σε άθλια κατάσταση και μάλιστα το γεγονός απασχολεί ιδιαίτερα την διοργανώτρια αρχή, που ετοιμάζει... καμπάνα.

Και όλα αυτά σε ένα ματς που η Νιούελς κέρδισε με 6-1 και ο Νάτσο Σκόκο έκανε... παπάδες!