Μην τον είδατε τον Γιάννη Φετφατζίδη, ο οποίος, αφού έφυγε στο χώρο, δεν λάθεψε και σκόραρε ένα πολύ σημαντικό γκολ για την ομάδα του στο ντέρμπι του πρωταθλήματος.

Μικρόσωμος και ευέλικτος ο Γιάννης Φετφατζίδης, άνοιξε το δρόμο για τη θριαμβευτική ανατροπή της Αλ Αχλί στο ντέρμπι με την Αλ Ιτιχάντ!

Ο Έλληνας μεσοεπιθετικός άφησε τη θέση του δεξιού εξτρέμ, κινήθηκε υπέροχα ως φορ και φεύγοντας στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με εύστοχο πλασέ.

Ήταν το γκολ με το οποίο η Αλ Αχλί ισοφάρισε την Αλ Ιτιχάντ στο 41' και σάλπισε για την αντεπίθεση. Η οποία στο δεύτερο ημίχρονο έφερε τρία γκολ και το εμφατικό 4-1. Ο κιτρινισμένος Φετφατζίδης, τον οποίο πολύ ήθελε ο Ουζουνίδης στον Παναθηναϊκό, έπαιξε 73 λεπτά βγαίνοντας αφού είχε επιτευχθεί το τρίτο.

Με τη νίκη αυτή η Αλ Αχλί αποσπάστηκε πέντε πόντους της Αλ Ιτιχάντ και έμεινε στο κυνήγι της πρωτοπόρου Αλ Χιλάλ, μειώνοντας μάλιστα τη διαφορά από την κορυφή στον πόντο.