Έφυγε ο Αναστασίου, νίκησε η Κόρτραϊκ!

Έπρεπε να περάσουν τρεις μήνες και να φύγει ο Γιάννης Αναστασίου από τον πάγκο για να πετύχει την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα η Κόρτραϊκ. Έστω και με επεισοδιακό τρόπο...

kortrijk

Με τον Ντε Μπόεκ στον πάγκο για πρώτη φορά στο πρωτάθλημα, η Κόρτραϊκ φιλοξένησε την Σιντ Τρούνιντεν των Γούτα, Κίτσιου και Χαρίση. Οι δυο τελευταίοι έμειναν εκτός, με τον πρώτο να ξεκινά στο βασικό σχήμα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-0, όμως έμειναν με δέκα παίκτες στο 64ο λεπτό. Όπως ήταν λογικό γύρισαν πίσω, όμως κατάφεραν να φτάσουν στο 3-0 και όλα έδειχναν πως η νίκη θα κλειδώσει.

Ένα αυτογκόλ του Ουαλί και δυο λεπτά αργότερα ένα τέρμα του Τεϊσέιρα έκαναν το 3-2 και στην Κόρτραϊκ άρχισαν να βλέπουν... εφιάλτες. Το τελικό σφύριγμα όμως βρήκε νικητές τους "Guys" μετά τις 20/8 και το ματς κόντρα στην Έουπεν.