Η γκολάρα του... αδικημένου Βέλλιου

Ο Απόστολος Βέλλιος πέρασε ως αλλαγή στο 80' κόντρα στην Χαλ και οκτώ λεπτά αργότερα πέτυχε ένα φανταστικό γκολ με πλασέ πάνω στην κίνηση. Αποθέωση από τους φίλους της Φόρεστ στον Έλληνα φορ στα social media (VIDEO).

vellios

Από τον Αύγουστο (8/8) του 2017 είχε να αγωνιστεί με την Νότιγχαμ Φόρεστ ο Απόστολος Βέλλιος! Έπρεπε να περάσουν πεντέμισι μήνες και να έρθει τρίτος προπονητής (Καράνκα) για να... μυρίσει ξανά γρασίδι. Μάλιστα στην επιστροφή του πέτυχε και γκολ.

Η Χαλ ήταν ήδη στο 2-0 όταν ο Έλληνας άσος πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 80ο λεπτό. Χρειάστηκε μόλις λίγο χρόνο (88') για να μειώσει στο 2-1 με φανταστικό τελείωμα. Βέβαια αυτό το γκολ δεν ήταν αρκετό για να αποφύγουν οι φιλοξενούμενοι την ήττα - αποκλεισμό.

Πάντως στα social media ο Βέλλιος άκουσε πολλά... ηλεκτρονικά μπράβο με ορισμένους μάλιστα να ζητούν να ξεκινήσει βασικός κόντρα στην Πρέστον, την ερχόμενη Τρίτη για το πρωτάθλημα.