Η Χάντερσφιλντ δίνει το πρωτάθλημα στην Σίτι

Η Χάντερσφιλντ Τάουν υποχρέωσε την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στην πρώτη της φετινή ήττα στην Πρέμιερ Λιγκ και ταυτόχρονα... δίνει τον τίτλο στην μισητή της αντίπαλο, Σίτι, κάνοντας μέχρι και... "όλε-'ολε" στο τέλος (VIDEOS)!

Manchester United coach Jose Mourinho gives instructions to his players during a Champions League group A soccer match between Manchester United and Benfica at Benfica's Luz stadium in Lisbon, Wednesday, Oct. 18, 2017. (AP Photo/Armando Franca)
Jose Mourinho AP IMAGES

Από τον Αύγουστο είχε να κερδίσει η Χάντερσφιλντ στην Πρέμιερ Λιγκ και το κατάφερε απέναντι στην... αήττητη Γιουνάιτεντ! Δυο γρήγορα γκολ στο πρώτο ημίχρονο από τους Μόουι (28') και Ντεπουάτρ (34') άλλαξαν τα πλάνα του Ζοζέ Μουρίνιο, ο οποίος υποχρεώθηκε να πάρει ρίσκα από νωρίς.

Το μόνο που κατάφερε πάντως η ομάδα του ήταν να μειώσει στο 78ο λεπτό με τον Ράσφορντ. Την ίδια ώρα, πάντως, η Σίτι επικράτησε άνετα με 3-0 την Μπέρνλι και ξέφυγε στο +5 στην κορυφή της βαθμολογίας.