Ισόπαλο το Λονδρέζικο ντέρμπι

Δυο ποδοσφαιριστές της Άρσεναλ ήταν οφσάιντ σε φάουλ του Εζίλ, όμως η Τότεναμ κατάφερε να δεχθεί γκολ! Με ποιο τρόπο; Με αυτογκόλ του Βίμερ. Ισοφάρισαν με πέναλτι οι "spurs" (VIDEO).

K. Wimmer

Προηγούμενη με 1-0 πήγε στο ημίχρονο του αγώνα με την Τότεναμ η Άρσεναλ και το οφείλει στον Αυστριακό αμυντικό Βίμερ. Οι "κανονιερηδες" κέρδισαν φάουλ αρκετά μέτρα έξω από τη μεγάλη περιοχή, με τον Εζίλ να αναλαμβάνει την εκτέλεση του.

Δυο παίκτες της Άρσεναλ ήταν σε θέση οφσάιντ, όμως το γκολ πέτυχε ποδοσφαιριστής της Τότεναμ! Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν 51ο λεπτό με πέναλτι του Χάρι Κέιν, για το οποίο διαμαρτυρήθηκαν οι παίκτες του Βενγκέρ.

Η Τότεναμ έχασε σπουδαία ευκαιρία για να κάνει την ανατροπή, όταν το φάουλ του Έρικσεν βρήκε στο δοκάρι του Τσεχ.

Δείτε την αναλυτική βαθμολογία της Premier League διαλέγοντας ποδόσφαιρο->Ευρώπη->κορυφαία πρωταθλήματα->Αγγλία-Πρέμιερ Λιγκ.