"Πλάκα" στον Γκουαρδιόλα η Άρσεναλ: γκολ μέσα σε 11''!

Ο τέλειος αιφνιδιασμός! Η Άρσεναλ σκόραρε στο 5ο λεπτό κόντρα στην Μάντσεστερ Σίτι, σε μία φάση που ξεκίνησε από τον Τσεχ και κατέληξε στα δίχτυα του Μπράβο μετά από 11'' (VIDEO).

Το μεγάλο κυριακάτικο ντέρμπι στο "Etihad Stadium" πήρε... φωτιά από νωρίς καθώς η Άρσεναλ πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 5ο λεπτό με τον Θίο Γουόλκοτ.

© AFP/GETTY IMAGES

Το εντυπωσιακό μάλιστα με αυτό το γκολ ήταν πως οι παίκτες του Βενγκέρ κατάφεραν να κυκλοφορήσουν εξαιρετικά τη μπάλα και μόνο με τρεις πάσες μέσα σε 11 δευτερόλεπτα παραβίασαν την εστία του Κλαούντιο Μπράβο.

Ο Τσεχ τροφοδότησε με τα χέρια τον Μπεγερίν, εκείνος έκανε κούρσα από το δεξί άκρο της άμυνας και αφού πέρασε τη σέντρα έδωσε στον Αλέξις Σάντσες, με τον Χιλιανό να βγάζει κάθετη για τον Γουόλκοτ και εκείνον να κάνει το 1-0 με υπέροχο πλασέ μέσα από την περιοχή.