Η Έβερτον "αυτοκτόνησε" και... ανέστησε την Μπέρνλι

Δώδεκα σερί αγώνες είχε να κερδίσει η Μπέρνλι. Τελικά το κατάφερε απέναντι στην Έβερτον που προηγήθηκε στο σκορ, όμως "αυτοκτόνησε" στο δεύτερο μέρος, ενώ έμεινε και με δέκα παίκτες (VIDEOS)!

Από τις 12/12/2017 είχαν να πανηγυρίσουν νίκη οι φίλοι της Μπέρνλι και το εντός έδρας παιχνίδι κόντρα στην Στόουκ. Από τότε ακολούθησαν έντεκα αγώνες για την Πρέμιερ Λιγκ και ένας για το κύπελλο δίχως... επιτυχία (έξι ισοπαλίες, έξι ήττες).

Έπρεπε λοιπόν να περάσουν σχεδόν τέσσερις μήνες και να βρουν απέναντι τους την τραγική Έβερτον! Η ομάδα του Ρούνεϊ άνοιξε το σκορ με τον Τοσούν στο 20ο λεπτό, όμως... κατάφερε να χάσει στο δεύτερο μέρος.

Ο Μπερνς ισοφάρισε στο 56' και ο Γουντ έκανε το 2-1 στο 80ο λεπτό. Η ολοκληρωτική... αυτοκτονία ήρθε στο 87', όταν ο αρχηγός των "ζαχαρωτών", Γουίλιαμς", είδε απευθείας κόκκινη για αγκωνιά στο πρόσωπο του σκόρερ Μπερνς.